صنعت کار » واگذاری راه اندازی سامانه ملی املاک به معاونت مسکن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد

واگذاری راه اندازی سامانه ملی املاک به معاونت مسکن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه راه اندازی سامانه ملی املاک به معاونت مسکن واگذار شد، گفت: راه اندازی سامانه مذکور به معاونت مسکن و ساختمان در مجموعه وزارت راه و شهرسازی واگذار شد تا به صورت ویژه پیگیری شود.

به گزارش صنعت کار، علی نبیان در نشست نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری بیان کرد: سازمان ملی زمین و مسکن در چارچوب دو بخش در قالب زمین و مسکن وظایفی را دارد. در بخش زمین تلاش می‌کنیم اقدامات زیبایی را برای ایران رقم بزنیم؛ بر اساس منویات ریاست‌جمهوری و وزیر راه و شهرسازی در اقدام ملی اعلام شده ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای دو سال آینده ساخته شود. ۱۰۰ هزار واحد در بنیاد مسکن، ۲۰۰ هزار واحد در شهر‌های جدید و ۱۰۰ هزار واحد در بازآفرینی شهری.

وی در ادامه افزود: با توجه به این‌که زمین‌هایی در مناطق مختلف شهری داریم با توجه به تکالیف محول شده تلاش کردیم مشکلات این موضوع مهم را برطرف کنیم. در این راستا طی دو هفته اخیر تفاهم با بنیاد مسکن حاصل شده که برای مراکزی که بنیاد اعلام می‌شود زمین آن تامین شود. مکاتبات با ادارات راه و شهرسازی استانی برای واگذاری به بنیاد مسکن و همچنین شرکت بازافرینی شهری انجام شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: زمین واگذار شده از سوی سازمان زمین و مسکن شاید مقداری زمان‌بر باشد، اما در دوره مشارکت این اتفاق سریع روی می‌دهد در این راستا از وزیر دستور گرفتیم تا این موضوع را به صورت ویژه پیگیری کنیم تا بتوانیم در راستای واگذاری زمین را دنبال کنیم.

نبیان با بیان این که سازمان ملی زمین و مسکن بالغ بر ۱.۵ میلیون مترمربع زمین در شهر‌ها دارد در خصوص میزان نیاز ۲۰۰ هزار واحد مسکونی (۱۰۰ هزار واحد بازآفرینی و ۱۰۰ هزار واحد بنیاد مسکن) اظهار کرد: برای این طرح بنیاد مسکن نیز زمین‌هایی دارد، هم اکنون میزان نیاز واحد‌های مسکونی به زمین را پس از بررسی اعلام می‌کنیم.

وی در توضیح اینکه راه اندازی سامانه ملی املاک و اسکان در چه مرحله‌ای قرار دارد، خاطر نشان کرد: راه اندازی سامانه مذکور به معاونت مسکن و ساختمان در مجموعه وزارت راه و شهرسازی واگذار شد تا به صورت ویژه پیگیری شود. مکاتباتی در این رابطه انجام شده و دستگاه‌های دیگری نیز باید برای راه اندازی این سامانه همکاری کنند.

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات