صنعت کار » استارت قاطع وزیر پشت فرمان خودرو/ از پیله رحمانی تا پروانه شدن خودروسازان دور مشتریان

وزیرصمت مطرح کرد:

استارت قاطع وزیر پشت فرمان خودرو/ از پیله رحمانی تا پروانه شدن خودروسازان دور مشتریان

وزیر صنعت معدن و تجارت این روزها قاطع تر از گذشته به صنعت خودروسازی ورود کرده و اولتیماتوم های پشت همی را به مدیران عامل خودروسازی ها می دهد، اولتیماتوم هایی که تغییر نگرش و رفتار خودروسازان با مشتریانشان را نوید می دهد.

به گزارش صنعت کار، رضا رحمانی چند ماهی می شود که کلیددار یکی از بزرگترین و مهمترین وزارت خانه ها شده و صبحها در گرگ و میش هوا از پشت پنجره طبقه دهم ساختمان سمیه خیابانهای اطراف و دست گل های خودروسازان را می بیند.

رحمانی خیلی آهسته در مسیر تغییر در وزارتخانه منفعل نعمت زاده و شریعتمداری قدم گذاشت و خیلی کم رمق روزهای وزارت خود را آغاز کرد اما حالا به نظر می رسد با چند تغییر در ترکیب اصلی خود و تغییر تاکتیکهای اجرایی، ارنج خود را عوض کرده و مورد به مورد در موضوعات مختلف از جمله خودرو ورود می کند.

رحمانی کمتر از ۱۰ روز پیش مدیران عامل دو خودروسازی را صدا زد و به آنها التیماتوم داد تا به تعهدات خود عمل کنند. اما این التیماتوم هم باعث نشد تا صف اعتراض ها به خلفه وعده خودروسازان از جلو وزارت خانه جمع شود و کار حتی به تعویض مدیرعامل تازه تعویض سایپا رسید.

حالا دوباره مدیران عامل خودروسازی های بزرگ کشور که پیش از این در دوران وزرای قبلی دولت اعتدال کمتر افتخار دیدار مقام عالی وزارت را بدست می آوردند، دوباره مهمان وزیر صنعت شدند تا میزبان باز هم با تحکم به آنها گوشزد کند اوضاع خودرو و مشتریان و رضایت شخص خودش از مسائل ایجاد شده در این حوزه مساعد نیست.

رحمانی که سالها سبقه نمایندگی مجلس و ریاست کمیسیون صنایع را در کارنامه دارد از اول هم مشخص بود وزیری تولید محور میشود اما کندتر از آنچه انتظار میرفت شروع کرد و حالا انگار پشت فرمان خودرو روی دور افتاده است.

از مدیران عامل دو خودروسازی بزرگ کشور هم  رسیدن به روزهای اوج تولید می خواهد و عمل به تعهدات معوق و رضایت مشتریان. تحکم هایی که امروز خودروسازان را به دعوت از مشتریان ناراضی وادار کرد. مدیران خودروسازی ها که گرچه دیر اما بلاخره فهمیدند باید مثل پروانه دور سر این مشتریان بگردند که ندیده خودرو خریدند.

از آن طرف هم حالا نیمچه امیدی برای دریافت تسهیلات بانکی برای خودروسازان و بهتر شدن اوضاع مالی و تولیدشان به گوش می رسد.

آنچه مسلم است اوضاع تواید خودروسازان خیلی وقت است که با دنده سنگین انجام میشود و به عبارتی زنگ خطر خیلی وقت است که در جاده مخصوص گوش خودروسازان و قطعه سازان را آزار داده و باید دید این ورود دیرهنگام شخص اول وزارت خانه به مسائل دومین صنعت بزرگ کشور چقدر موثر واقع می شود و آیا مریض رو به احتضار صنعت می تواند به موقع خودش را جمع و جور کند و یا باید باز هم سردرگمی و تصمیمات غیر کارشناسی در این صنعت را تیتر بزنیم.

منبع: خودروکار

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات