صنعت کار » خودروسازان زمان تحویل خودروهای معوق را به مشتریان اعلام کنند

خودروسازان زمان تحویل خودروهای معوق را به مشتریان اعلام کنند

معاون امور صنایع وزارت صمت درخصوص لزوم اعلام زمان تحویل خودروهای معوق توسط خودروسازان به مشتریان گفت: این مساله، جزء تکالیف خودروسازان بوده و شرکت های خودروساز باید با درنظر گرفتن راهکارهای عبور از تحریم ها، زمان تولید خودروهای معوق را به اعلام کنند.

به گزارش صنعت کار، فرشاد معاون امور صنایع وزارت صمت درخصوص تمهیدات این وزارتخانه برای کمک به خودروسازان به منظور عبور از بحران تحریم ها اظهارداشت: با هدف حمایت از خودروسازان برای عبور از شرایط بحرانی موجود، پکیج ساماندهی بازار خودرو به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به ریاست آقای جهانگیری معاون اول محترم رئیس جمهور رسیده است.

وی افزود: این پکیج دارای چند سرفصل و محور اصلی است که از آن جمله می توان به تامین سرمایه در گردش خودروسازان در بخش ارزی و ریالی با هدف بازگشت به سقف تولید قبلی و واگذاری دارایی های غیر مولد خودروسازان تا سقف هزار میلیارد تومان و همچنین داخلی سازی قطعات و کاهش ۳۰ درصدی وابستگی ارزی خودروسازان به خارج از کشور اشاره کرد.

معاون وزیر صنعت ضمن تاکید بر زمان بر بودن تحویل خودروهای معوق به دلیل نیاز به دور زدن تحریم ها گفت: در هر صورت، شرایط تحریم وجود دارد ولی آنچه که در شرایط کنونی از اهمیت ویژه ای برخوردار است این است که مکانیزم هایی را برای دور زدن تحریم ها با هدف واردات قطعات مورد نیاز خودروسازان به منظور حفظ و ادامه چرخه تولید با جدیت دنبال می کنیم.

مقیمی افزود: اگر دشمنان ما به تحریم های هوشمندانه اشاره می کنند، ما نیز راهکارهای هوشمندانه برای مقابله با این تحریم ها داریم و هدف اصلی ما حفظ تولید و بازگشت خودروسازان به سطح تولید گذشته است.

معاون امور صنایع وزارت صمت درخصوص لزوم اعلام زمان تحویل خودروهای معوق توسط خودروسازان به مشتریان گفت: این مساله، جزء تکالیف خودروسازان بوده و لازم است شرکت های خودروساز با درنظر گرفتن راهکارهای عبور از تحریم ها، زمان تولید خودروهای معوق را برای مشتریان مشخص کنند و ما این موضوع را به خودروسازان تکلیف نموده ایم.

مقیمی درخصوص حفظ حقوق مشتری گفت: نمایندگانی از سوی سازمان حمایت در خودروسازی ها مستقر شده اند تا مشتری مداری به طور کامل در شرکت های خودروساز رعایت شود و با رعایت ضوابط و قواعد و قانون مدنی و با حفظ چارچوب ها و رضایت نسبی مشتریان، خودروها تحویل داده شود.

معاون امور صنایع وزارت صمت در پایان ضمن تشکر از همراهی همیشگی مردم گفت: همه باید بدانیم که در فضای تحریم کنونی باید با کمک و همکاری یکدیگر، شرایط سخت را پشت سر بگذاریم و ما اطمینان داریم این بار نیز با صبوری مردم و تلاش مضاعف دولت و شرکت های خودروساز، بار دیگر اهداف شوم کشورهای تحریم کننده در نطفه خفه خواهد شد.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات