صنعت کار » بهره برداری از ۱۲۹ طرح معدن و صنایع معدنی تا سال ۱۴۰۰

برنامه ایمیدرو برای اشتغالزایی و رشد تولید اعلام شد

بهره برداری از ۱۲۹ طرح معدن و صنایع معدنی تا سال ۱۴۰۰

ایمیدرو با هدف ایجاد اشتغال فراگیر و رشد تولید، ۱۲۹ طرح معدن و صنایع معدنی را با سرمایه گذاری ۱۷.۸ میلیارد دلار در مدار تولید قرار می دهد.

به گزارش صنعت کار، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در راستای اهداف و وظایف توسعه‌ای خود، با هدف ایجاد اشتغال فراگیر و رشد تولید، ۱۲۹ طرح معدن و صنایع معدنی را با سرمایه گذاری ۱۷.۸ میلیارد دلار در مدار تولید قرار می دهد، این طرح ها که طی سال های ۹۷ تا ۱۴۰۰ مورد بهره برداری قرار می گیرد، اشتغالزایی بیش از ۴۰ هزارنفر به طور مستقیم را به همراه خواهد داشت.

وضعیت طرح‌ها و پروژه‌های معدن و صنایع معدنی تا سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد، رشد تولید، اشتغالزایی، تامین زیرساخت‌ها و مشارکت با بخش خصوصی محور اصلی برنامه‌های ایمیدرو است.

بنابر این گزارش، این طرح‌ها در ۳۰ استان کلید خواهد خورد و طبق برنامه زمانبندی افتتاح ها، تا سال ۱۴۰۰، اقتصاد ایران ثبت رکورد‌های تولید و اشتغالزایی بی سابقه در این بخش را به خود خواهد دید.

گفتنی است، با توجه به سیاست‌های ایمیدرو، برنامه ریزی برای توسعه پایدار زنجیره محصولات، استفاده حداکثری از توان بخش خصوصی و هم فکری با تشکل ها، کاهش ریسک سرمایه گذاری و بومی سازی تکنولوژی در افتتاح ۱۲۹ طرح، مورد توجه خواهد بود.

 

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات