صنعت کار » راه اندازی فاز نخست آلومینیوم جنوب/اشتغالزایی ۲ هزار نفری با افتتاح پروژه

تا نیمه نخست سال آینده؛

راه اندازی فاز نخست آلومینیوم جنوب/اشتغالزایی ۲ هزار نفری با افتتاح پروژه

فاز نخست آلومینیوم جنوب به عنوان پیشرفته‌ترین کارخانه آلومینیوم در خاورمیانه، تا نیمه نخست سال آینده راه اندازی می‌شود
به گزارش صنعت کار، از ­سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران؛ ­­پروژه آلومینیوم جنوب که جزء ­­طرح‌های راکد دهه گذشته محسوب می‌شد، در دولت یازدهم و توسط ایمیدرو فعال شد. این طرح در ۳ فاز تعریف شده و فاز نخست آن با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن شمش، در بهمن ۹۴ آغاز به کار کرد. این کارخانه با فعالیت ۴۵۰۰ نفر نیروی انسانی در کمتر از ۴ سال ساخته می‌شود.

در صورت تامین برق، این کارخانه در نیمه نخست سال آینده به بهره برداری می‌رسد و ۲ هزار نفر به کار مشغول می‌شوند.

تجهیزات و تکنولوژی این کارخانه جزء­ پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین کارخانه‌های خاورمیانه است و استفاده از فیلتر‌های مدرن و تجهیزات کنترل آلایندگی روز دنیا سبب می‌شود تا این کارخانه در زمان تولید هیچ گونه آلودگی زیست محیطی نداشته باشد.

همزمان با ساخت این کارخانه، یکصد نفر از جوانان تحصیلکرده و جویای کار جذب و برای آموزش به چین اعزام شدند و تنها تیمی بودند که تحت آموزش مدون قرار گرفتند.

با راه اندازی این کارخانه، نیازی به واردات آند به عنوان مواد اولیه نیست. در این مجتمع، در کنار دست خود، کارخانه آند سازی دارد که بدین ترتیب آند مورد نیاز کارخانه را تامین می‌کند.

میزان سرمایه گذاری این کارخانه، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار­است که نه تنها رونق اقتصادی شهرستان لامرد بلکه جنوب کشور را در پی دارد.

راه اندازی کامل این مجتمع (۳ فاز) می‌تواند کشور را از واردات آلومینیوم بی نیاز کند.

منبع: میزان
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات