صنعت کار » قیمت بلیت هواپیما در نوروز افزایش نمی یابد

وزیر راه و شهرسازی:

قیمت بلیت هواپیما در نوروز افزایش نمی یابد

وزیر راه و شهرسازی گفت: بلیت هواپیما هیچ افزایش قیمتی در نوروز ندارد و بر اساس نظام عرضه و تقاضا است.

به گزارش صنعت کار، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه دومین روز از چهاردهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهور ناجا افزود: ۱۲ هزار راهدار و ۲ هزار ماشین آلات در آمادگی کامل به سر می برند و در نوروز به شهروندان خدمات رسانی می کنند.
وی درخصوص آزادراه تهران شمال نیز گفت: آزادراه تهران شمال منطقه یک از اتوبان همت تا شهرستانک در تابستان مورد بهره برداری قرار می گیرد.
اسلامی افزود: رفع سه هزار و ۳۰۰ نقطه پرحادثه که نیمی از آنها حوادث سنگین داشته اند، در اولویت اول وزارت راه بوده است. آشکارسازی نقاط پرحادثه نیز در دستورکار قرار گرفته که در نوروز امسال این اقدام صورت می گیرد.

۵۰۰ کیلومتر از راه ها با نصب علائم زیربار ترافیکی می روند

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۵۰۰ کیلومتر از راه های کشور که لاین دوم مسیرهای برونشهری است، در نوروز با نصب علائم و خط کشی زیربار ترافیکی می روند.
اسلامی افزود: هوشمندسازی جاده ها یک اقدام ضروری است بر این اساس ۲ هزار دوربین نظارتی و ثبت تخلف در سال آینده در جاده های کشور نصب و اجرایی می شود.
وی ادامه داد: ساماندهی ناوگان حمل و نقل عمومی ضروری است؛ آمار برخط ظرفیت جاده ها هم اکنون موجود است که این امر می تواند ضمن شناسایی نقاط بحرانی در مدیریت راه ها، بسیار موثر باشد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: احداث استراحتگاه ها با اولویت ۳۰ کیلومتری شهرها در جاده های کشور ایجاد می شود؛ در این زمینه فراخوان برای سرمایه گذاران نیز داده شده است.
اسلامی افزود: دریافت عوارض در آزادراه تهران – ساوه و قزوین – رشت تا پایان سال الکترونیکی می شود و پرداخت نقدی در آنها متوقف خواهد شد.
وی ادامه داد: امسال هزار و ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی به جاده های کشور اضافه شده است و در آنها به دلیل نوع هندسه مسیر امکان تردد با سرعت بالا وجود ندارد.

خودروهای کاروان های راهیان نور باید استاندارد لازم را داشته باشند

سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا گفت: کاروان های راهیان نور باید نکات ایمنی را رعایت کنند و خودروهای آنها حتما باید استانداد لازم را داشته باشد.
وی افزود: شعار نوروز امسال پرهیز از خطر و آرامش در سفر است و پلیس تمام تلاش خود را در راستای تامین امنیت جاده ها انجام می دهد.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: تصادف دسته جمعی در نوروز سال های گذشته نداشتیم و بیش از ۷۵ درصد تصادفات در جاده های برونشهری اتفاق افتاده است و بیش از ۶۰ درصد تصادفات برونشهری در ۳۰ کیلومتری شهرها بوده است.
سردار مهری ادامه داد: ۲۷ درصد تصادفات فوتی و جرجی در پنج هزار و ۴۰۰ نقطه حادثه خیز رخ داده است.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات