صنعت کار » نبود راه دسترسی بزرگترین مشکل در خدمات رسانی به روستاها / آب ۶۹۷ روستای لرستان وصل شد

مدیر کل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو:

نبود راه دسترسی بزرگترین مشکل در خدمات رسانی به روستاها / آب ۶۹۷ روستای لرستان وصل شد

مدیر کل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: در پی سلیلاب اخیر بالغ بر ۸۰۰ روستای استان لرستان با قطعی آب روبرو بود که درحال حاضر ۶۹۷ روستا مشکلشان برطرف شد و در این بین عدم دسترسی به راه‌ها کار خدمات رسانی را با کندی روبرو کرده بود.

به گزارش صنعت کار، میثم جعفرزاده مدیر کل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو در خصوص آخرین وضعیت آب و برق استان لرستان خاطر نشان کرد: با توجه به سیل رخ داده در استان لرستان ۸۰۰ روستا با قطعی آب موجه شدند که تا به امروز تقریبا ۶۹۷ روستا مشکل قطعی آب آن‌ها برطرف شده است.

وی افزود: در حوزه برق حدود ۶۷۰ روستا با قطعی مواجه شدند که در حال حاضر ۹۵ روستا باقی مانده که با تلاش همکاران در منطقه معمولان ۱۷ روستای دیگر نیز به وضعیت برق رسانی نرمال خواهد رسید و روستا‌های بی برق در لرستان به حدود ۷۸ روستا می‌رسد.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو بیان کرد: در زمینه آبرسانی چند پروسه وجود دارد که در درجه اول هر منطقه‌ای که از لحاظ شبکه آب با مشکل روبرو شود با تانکر و دستگاه‌های بسته بندی آب، آبرسانی می‌شود.

جعفرزاده خاطر نشان کرد: دستگاه‌های بسته بندی آب‌های یک و نیم لیتری تا دو لیتری را تولید می‌کند و روزانه نزدیک به ۴۰ هزار باکس تهیه می‌شود و در کنار تانکر‌های مستقر در مناطق سیل زده آب شرب خانوار را تامین می‌کند.

وی افزود: بعد از آبرسانی اضطراری به مناطق آسیب دیده بر روی ترمیم خطوط انتقال تمرکز می‌شود به طوریکه یک سری خطوط تخریب شده در محدوده پلدختر ترمیم و انتقال آب در این منطقه به تدریج شبکه انجام خواهد شد.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو تصریح کرد: در شبکه تا زمانی که آب وارد نشود نمی‌توان ضعف و شکستگی‌ها را تشخیص داد به همین دلیل پروسه به تدریج طی خواهد شد.

جعفرزاده خاطر نشان کرد: در منطقه شرقی پلدختر نیز با تدابیر صورت گرفته از امروز به تدریج شبکه آبدار خواهد شد.

وی در زمینه آبرسانی به روستا‌های مختلف گفت: در حال حاضر امروز شرایط آبرسانی به روستا‌ها روند مثبتی داشته و نکته حائز اهمیت این است که مشکل عدم دسترسی به راه‌ها امکان خدمات رسانی را کند کرده است.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو بیان کرد: عدم دسترسی به راه‌ها باعث شده است هیچ ماشین آلاتی امکان ورود به مناطق سیل زده را نداشته باشد و ترمیم تجهیزات با مشکلاتی روبرو شود.

جعفرزاده اظهار کرد: در روز‌های اخیر بالغ بر ۴۰ شاخه خط ۲۰۰ پلی اتیلن با نفر جا به جا می‌شد و در بعضی موارد برای جابه جایی خطوط از مناطق صعب العبور جابه جا می‌شویم.

وی در ادامه به بحث سست بودن زمین در مناطق سیل زده اشاره کرد و افزود: این موضوع باعث خاص‌تر شدن شرایط خدمات رسانی به مناطق سیل زده می‌شود و ادامه بارندگی‌ها کار را سخت‌تر کرده است.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو در خصوص هشدار‌های جدید برای استان لرستان به واسطه پیش بینی‌های انجام شده گفت: در مواجه با سیل چند روز گذشته استان لرستان زمین آمادگی این را داشت که سیل را بپذیرد و در حال حاضر با اشباع زمین نیز رو به رو هستیم.

جعفرزاده با بیان اینکه بارندگی‌ها کار ترمیم زیرساخت‌ها را با مشکل رو به رو می‌کند عنوان کرد: بیشتر عملیات در فضای باز انجام می‌شود و باتلاقی شدن زمین کار همکاران ما را با مشکل رو به رو می‌کند.

 

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات