صنعت کار » وابستگی ارزی خودروهای پرتیراژ داخلی کاهش می یابد

قائم مقام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) مطرح کرد:

وابستگی ارزی خودروهای پرتیراژ داخلی کاهش می یابد

قائم مقام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: برنامه ریزی این سازمان کاهش ارزبری خودروهای پرتیراژ داخلی و تعمیق داخلی سازی قطعات است.

به گزارش صنعت کار، بهزاد اعتمادی افزود: صنعت خودروی کشور در سالی که گذشت لطمات زیادی متحمل شد که از آن جمله زیان بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی هر یک از ۲ خودروساز بزرگ به دلیل نوسان های بازار و تحریم های ظالمانه بود.

وی یادآور شد: استراتژی صنعت خودرو پیش از تحریم ها دستیابی به رکورد تولید ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۲۰۲۰ بود که از این تعداد ۶۵۰ هزار دستگاه را خودروهای جدید تشکیل می دادند.

اعتمادی ادامه داد: مقرر بود ایران خودرو به تولید ۲۰۰ هزار دستگاه خودروهای پژو ۲۰۸، پژو ۲۰۰۸ و پژو ۳۰۱، سایپا به تولید ۱۵۰ هزار دستگاه سیتروئن C3 و C4 بپردازد و حدود ۳۰۰ هزار دستگاه خودروی دیگر نیز با مشارکت رنو و ایدرو به عنوان قطب سوم خودروسازی تولید شود.

وی خاطرنشان کرد: متناسب با این برنامه ها، قرار بود ۳۰ درصد این تولیدات نیز صادر شود که در نتیجه تراز ارزی صنعت خودرو مثبت می شد، اما با اعمال تحریم ها امروز به ناچار مجبور به برنامه ریزی برای صنعت خودرو در پازل تحریم هستیم.

قائم مقام ایدرو گفت: در حالی که مطابق برنامه ریزی انجام شده مقرر بود خودروهایی نظیر پراید و پژو ۴۰۵ که عمر زیادی از حضور آنها در جاده ها و خیابان های کشور می گذشت، از خط تولید کنار گذاشته شوند و خودروهای جدید را جایگزین کنیم، اما به ناچار باید تولیدات قبلی را ادامه دهیم تا صنعت خودرو دچار مشکل نشود.

وی اضافه کرد: در این پیوند باید استراتژی مناسبی داشته باشیم تا ادامه کار با تراز ارزی مثبت باشد؛ در این راستا برنامه های کوتاه، میان و بلندمدت طراحی شده که بطور همزمان اجرایی خواهند شد.

به گفته اعتمادی، در گام نخست که از نیمه اسفند ۹۷ اجرایی شده به دنبال کاهش ارزبری خودروهای پرتیراژ تولیدی کنونی هستیم.

وی به ارزبری یک هزار و ۵۰۰ دلاری پراید اشاره و اظهار کرد: هرچند در جهان هیچ خودروسازی همه قطعات مورد نیاز را خود تولید نمی کند، زیرا تولید برخی قطعات، اقتصادی نیست اما باید این میزان وابستگی را کاهش داد.

این مقام مسئول گفت: برای تداوم تولید باید به واردات برخی قطعات مورد نیاز بپردازیم که این موضوع مشکلاتی برای وزارت صنعت در تامین ارز خواهد داشت، به همین دلیل تعمیق ساخت داخل قطعات با مقیاس اقتصادی در دستور کار قرار گرفته و این وظیفه به ایدرو محول شده است.

وی در عین حال تاکید کرد: برای سایر قطعاتی که ارزبری دارند، در صورت لزوم قطعات را در مقیاس غیراقتصادی و حتی تا ۲ برابر قیمت تولید خواهیم کرد تا وابسته به واردات نباشیم.

اعتمادی ادامه داد: برنامه دیگر، مثبت کردن تراز ارزی صنعت خودرو است که این هدف با صرفه جویی، حذف ضایعات و افزایش بهره وری اتفاق خواهد افتاد و مبالغ پس انداز شده صرف برنامه های کاهش مصرف سوخت، افزایش ایمنی و حتی «فیس لیفت» بازنگری و تغییر چهره یک مدل خودرو) خودروها خواهد شد تا دستکم در بازارهای منطقه ای قابلیت صادرات داشته باشند.

لزوم گسترش مراکز تحقیق و توسعه
قائم مقام ایدرو تاکید کرد: اساسی ترین اقدام ما گسترش مراکز تحقیق و توسعه (S&D) است و باید صنعت خودروی کشور را با حضور افراد باتجربه و حتی نیروهای بازنشسته کمپانی های بزرگ خارجی و استفاده از تجربیات آنان، تجهیز کنیم.

رئیس هیات عامل ایدرو گفت: تحول جدید در صنعت خودروسازی جهان، تولید خودروهای برقی است و شاید بتوان با حضور پر رنگ در این عرصه، عقب ماندگی ها را جبران کرد.

به گزارش ایرنا، سه شنبه هفته گذشته (۲۰ فروردین ماه) وزیر صنعت، معدن و تجارت در همایش بزرگ قطعه سازان تاکید کرد باید داخلی سازی هر قطعه مورد نیاز صنایع مختلف که امکان ساخت آن وجود دارد، در اولویت کار قرار گرفته و این اقدام به فرهنگ تبدیل شود.
منبع: ایرنا
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات