صنعت کار » قیمت جهانی نفت امروز /قیمت نفت همچنان بالای ۷۱دلار

قیمت جهانی نفت امروز /قیمت نفت همچنان بالای ۷۱دلار

قیمت هر بشکه نفت برنت که روز جمعه به ۷۱دلار و ۸۷سنت یعنی بالاترین رقم از ۱۲ نوامبر تاکنون رسیده بود، امروز با ۱۱سنت معادل ۰.۲درصد کاهش به ۷۱دلار و ۴۴سنت رسید.

به گزارش صنعت کار، به نقل از رویترز، پس از آنکه قیمت نفت برنت در جلسه گذشته به بالاترین رقم طی ۵ ماه گذشته رسید و در حالی که سرمایه‌گذاران سیگنال‌های ضد و نقیضی را از عرضه جهانی نفت دریافت می‌کنند، قیمت نفت امروز اندکی کاهش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت که روز جمعه به ۷۱دلار و ۸۷سنت یعنی بالاترین رقم از ۱۲ نوامبر تاکنون رسیده بود، امروز با ۱۱سنت معادل ۰٫۲ درصد کاهش به ۷۱دلار و ۴۴سنت رسید.

قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۲۶سنت معادل ۰٫۴درصد کاهش به ۶۳دلار و ۶۳سنت رسید.

ویرندرا چاوهان، تحلیلگر بازار نفت در مؤسسه انرژی اسپکتس با اشاره به سیگنال‌های ضد و نقیضی که از جانب آمریکا و اوپک به بازار ارسال می‌شود، گفت: «من انتظار دارم قیمت نفت فعلاً در حدود ۷۰دلار باقی بماند و نوسان چندانی را شاهد نباشد».

وی افزود: «شاخص‌های عرضه نفت آمریکا نشان می‌دهد که میزان فعالیت‌های تولیدی در این کشور افزایش یافته و این نوید افزایش تولید در نیمه دوم سال را می‌دهد» اما در عین حال «اظهارات جسته‌گریخته وزرای کشورهای عضو اوپک و متحدانش نشان می‌دهد که عرضه نفت این گروه به سطح تابستان سال گذشته باز نخواهد گشت».

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش قرار است در ماه ژوئن تشکیل جلسه دهند و در مورد ادامه یا توقف کاهش تولید نفت تصمیم‌گیری نمایند. اوپک، روسیه و دیگر تولیدکنندگان تولید روزانه خود را از ابتدای ماه ژانویه روزانه ۱٫۲ میلیون بشکه کاهش داده‌اند.

عربستان بزرگترین تولیدکننده عضو اوپک ظاهراً علاقمند به پایین نگه‌داشتن تولید است، اما منابع آگاه درون اوپک گفته‌اند اگر اختلال در عرضه نفت سایر کشورها ادامه یابد، اوپک ممکن است تولید خود را افزایش دهد.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات