صنعت کار » حفظ تولید روزانه 2500 دستگاه خودرو با تسهیلات 7 هزار میلیارد تومانی محقق می شود

حفظ تولید روزانه ۲۵۰۰ دستگاه خودرو با تسهیلات ۷ هزار میلیارد تومانی محقق می شود

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو انجام تعهدات خودروسازان را منوط به تحقق 4 ضرورت در صنعت قطعه دانست.
به گزارش صنعت کار، مازیار بیگلو با بیان این مطلب گفت: پیش از این نیز ۴ ضرورت را برای تحقق شعار امسال و انجام هدف گذاری های صنعت خودرو در سال جاری اعلام کرده ایم که لازم است نسبت به اجرایی کردن آن در سال جاری اقدام شود.
وی نخستین ضرورت را تامین نقدینگی مورد نیاز قطعه سازان از محل تسهیلات ۷ هزار میلیارد تومانی اعلام و تصریح کرد: با اختصاص این میزان تسهیلات، قطعه سازان این ضمانت را خواهند داد که تا پایان سال تولید روزانه ۲۵۰۰ دستگاه خودرو را حفظ خواهند کرد.
دبیر انجمن قطعه سازان بر ضرورت اصلاح قیمت ها در قرارداد تاکید و اظهار کرد: لازم است هرچه سریع تر اصلاح قیمت ها انجام شود تا از این محل سودی در اختیار قطعه ساز قرار گرفته و بتواند این سود را صرف سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه و همچنین تولید محصولات جدید کند.
بیگلو افزود: در عین حال راه اندازی کانال ارز مطمئن و غیربانکی از ضرورت های سال جاری به شمار می رود تا بتوان با در اختیار داشتن چنین ابزاری نسبت به دور زدن تحریم ها اقدام کرد.
به گفته وی، بخشودگی بیمه ای و مالیاتی نیز از دیگر درخواست های قطعه سازان بوده که در این زمینه تصمیمات خوبی در ستاد تسهیل اخذ شده و وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با تایید این پیشنهادها نسبت به ابلاغ این مصوبات اقدام کرده است.
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو یادآور شد که قطعه سازان با این موارد می توانند تولید را بالا نگاه داشته و نسبت به افزایش تیراژ اقدام کنند و در عین حال نیز تعهدات خودروسازان نیز به موقع انجام شود.
منبع: خودروکار
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات