صنعت کار » اعمال قانون خودرو‌های پارک شده مقابل نمایشگاه‌ های خودرو

اعمال قانون خودرو‌های پارک شده مقابل نمایشگاه‌ های خودرو

پلیس از اعمال قانون بر خودرو‌هایی می‌گوید که توسط شهروندان و نمایشگاه دار‌ها در پیاده رو‌ها پارک می‌شوند.

به گزارش صنعت کار، شاید بار‌ها برای شما هم اتفاق افتاده باشد، وقتی درحال پیاده روی در یکی از پیاده رو‌های سطح شهر هستید در مسیرتان آن هم درست وسط پیاده رو خودرو‌های پارک شده سد راهتان شوند و شما مجبور شوید تغییر مسیر بدهید و وارد سطح سواره رو شوید.

بدون شک ورود یک عابر پیاده به سطح سواره رو علاوه بر خطر‌های جانی و بروز سوانح رانندگی فضایی برای سارقانی که به دنبال یک فرصت مناسب برای اجرای نقشه‌های شوم خود هستند نیز ایجاد می‌کند. آن موقع است اقدام به کیف قاپی و گوشی قاپی می‌کنند و، چون در خیابان هستند و هیچ مانعی پیش روی خود ندارند در زمان کوتاهی پا به فرار می‌گذارند.

هرچند در این میان نمی‌توان از مشکلاتی مثل عدم وجود پارکینگ در سطح شهر، کوچک بودن عرض خیابان‌ها و افزایش چشم‌گیر خودرو‌ها در کشور که این موارد باعث می‌شود رانندگان برای پارک کردن خودروی خود از سطح پیاده‌رو‌ها استفاده کنند. اما جدای از شهروندانی که گا‌ها مجبور می‌شوند خودروی خود را در پیاده رو پارک کنند که البته این گونه رفتار‌های ناهنجار هیچ وقت مورد تأیید نیست، برخی نمایشگاه داران هستند که پیاده‌رو مقابل ملک خود را متعلق به خودشان می‌دانند و بدون توجه به اینکه سد راه عابران پیاده می‌شوند خودروهایشان را در مقابل مغازه‌هایشان پارک می‌کنند شاید به امید اینکه یک مشتری از راه برسد و آن را خریداری کند.

این درحالی است که در بیشتر مواقع از سوی عابران پیاده هیچ اعتراضی نسبت به این ماجرا نمی‌شود و پس از گذشت چندین سال این مسئله تبدیل به موضوعی عادی در شهر تبدیل شده، اما از طرف دیگر این احتمال هم وجود دارد که اعتراض شما به عنوان یک شهروند راه به جایی نبرده و شاید با رفتار تند صاحب نمایشگاه هم مواجه شوید.

اما در همین زمان است که نیروی انتظامی دست به کار می‌شود و با اعمال قانون این خودرو‌ها به کمک شهروندان می‌آید. آن هم با اعمال قانون در خصوص تخلفات ساکن به خصوص خودرو‌هایی که در پیاده رو‌ها پارک شده‌اند.

در همین زمینه سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران گفت:درجریان طرح طاهر که از اواسط آذرماه سال گذشته آغاز شده است بیشترین اعمال قانونی که توسط پلیس راهنمایی و رانندگی صورت گرفته درخصوص تخلفات ساکن بوده و بیشترین تخلفات ساکن را نمایشگاه داران تهران با پارک کردن خودرو‌های خود در پیاده‌رو‌ها انجام داده‌اند.

وی در ادامه گفت: نمایشگاه‌داران و کسبه‌هایی که خیابان و پیاده رو را اشغال می‌کنند فکر می‌کنند، جلو مغازه جزو ملک آنهاست، اما این موضوع درست نسیت و پیاده‌رو و خیابان متعلق به همه شهروندان است.

رحیمی با بیان اینکه چه نمایشگاه دار و چه دیگر واحد‌های صنفی درصورت پارک کردن خودرو‌ها در پیاده رو‌ها تخلف ساکن انجام داده اند و اعمال قانون می‌شوند گفت:ما به این افراد تذکر می‌دهیم که این موضوع را رعایت کنند چرا که اولیت پلیس در برخورد با تخلفات ساکنی است که نمایشگاه دار‌ها انجام می‌دهند. عمدتا به آن‌ها توسط پلیس اماکن و پلیس راهنمایی و رانندگی تذکر داده می‌شود و در صورت رعایت نکردن این موضوع اعمال قانون انجام می‌شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اظهار کرد:مردم می‌توانند در زمان مشاهده این توع تخلفات ساکن با سامانه مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته و به پلیس گزارش بدهند تا در اسرع وقت به این نوع تخلفات از طرف پلیس رسیدگی شود.

منبع: خودروکار

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات