صنعت کار » پیش بینی وضعیت سهام سایپا و پارس خودرو در روزهای آینده

پیش بینی وضعیت سهام سایپا و پارس خودرو در روزهای آینده

موقعیت استراتژیک شرکت های خودروسازی در ماه های اخیر، توجه ویژه ای را به شرکت های زیر مجموعه این صنعت جلب کرده و طبیعتا چشم انداز آینده این شرکت ها بر وضعیت سهام آن ها تاثیر بسزایی خواهد داشت.
به گزارش صنعت کار، بررسی وضعیت گروه خودرویی نشان می دهد که در ماه های آتی روند سود دهی در این گروه تغییر خواهد کرد و سهامداران این شرکت ها می توانند شاهد اتفاقاتی خوب در راستای افزایش سود سهام خود باشند.

در شرایط کنونی افزایش سرمایه در شرکت های تولیدی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و کارخانجات تولیدی خودروسازی با توجه به مشکلاتی که در تامین قطعات خود دارند، می توانند با افزایش سرمایه گام موثری در جهت افزایش تولید و رونق هر چه بیشتر این صنعت بردارند.

برای مثال شنیده ها حکایت از افزایش سرمایه گروه سایپا و همچنین پارس خودرو دارد، موضوعی که قطعا سهام این خودروسازی ها با افزایش ارزش در تالار شیشه ای مواجه خواهد کرد.

در کنار این موضوع تجدید ارزیابی دارایی ها خودش می تواند زمینه ساز افزایش ارزش سهام گروه خودرویی در بورس باشد.

این روزها که بازار شاهد افزایش قیمت خودرو و همچنین افزایش تولید خودروسازان است، این عامل نیز می تواند به تنهایی زمینه را برای افزایش ارزش سهام و تداوم آن در بازار سرمایه فراهم کند.

اواسط سال گذشته بود که اخباری مبنی بر افزایش سرمایه چند شرکت زیر مجموعه گروه خودروسازی سایپا از جمله سایپا آذین و فنرسازی زر منتشر شد، به نظر می رسد که این گروه با افزایش تولید و ظرفیت های تولیدی همراه شده و اوضاع برای سهام شرکت های این گروه بهتر از پیش خواهد شد.

ضمن این که تحلیل آخرین صورت های مالی تلفیقی ارائه شده از سوی “خساپا” که مربوط به پایان تابستان ۹۷ است، نشان می دهد که درآمدهای عملیاتی شرکت که با ۳۹ هزار و ۲۶ میلیارد و ۶۷۵ میلیون ریال فعالیت می کند، در این دوره ۸ درصد رشد کرده و موجودی نقد شرکت با رشد ۱۱۶ درصدی همراه شده است.

بنابراین گزارش نماد معاملاتی این شرکت در حال حاضر در بورس قابل معامله است و ارزش بازار آن ۵۰ هزار و ۹۲۸ میلیارد ریال برآورد شده و نگاهی بر روند معامله سهام این شرکت در بازه قیمتی بین ۱۲۸۰ تا ۱۳۴۰ ریال نشان می دهد که عمده خرید و فروش انجام گرفته این سهم توسط حقیقی های بازار است و این موضوع حکایت از توجه سهامداران جز به سهام این شرکت
دارد.

با توجه به این روند انتظار می رود که در سالی که پیش رو داریم، شرکت های خودرویی از جمله سایپا و پارس خودرو که هم از نظر رشد تولید،آمارهای مناسبی را در روزهای پایانی سال گذشته و روزهای آغازین سال جدید ثبت کردند رشد مناسبی را تجربه کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات