صنعت کار » ادامه کاهش قیمت‌ها تحت تاثیر مداخله ترامپ در بازار نفت

ادامه کاهش قیمت‌ها تحت تاثیر مداخله ترامپ در بازار نفت

قیمت‌های نفت روز دوشنبه همچنان تحت تأثیر درخواست دوباره ترامپ از اوپک برای افزایش تولید و جبران تشدید تحریم‌های واشنگتن علیه صادرات ایران قرار داشت و به روند کاهشی ادامه داد.

به گزارش صنعت کار، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۳۵ سنت یا معادل ۰.۵ درصد کاهش نسبت به قیمت نهایی روز جمعه، به ۷۱.۸۰ دلار در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۹ سنت یا ۰.۶ درصد کاهش، به ۶۲.۹۱ دلار در هر بشکه رسید.

هر دو قیمت پایه روز جمعه حدود سه درصد سقوط کرده بودند.

تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی اعلام کردند قیمت‌های نفت پس از این که رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد با عربستان سعودی درباره تعدیل تأثیر تشدید تحریم‌ها علیه صادرات نفت ایران صحبت کرده است، ریزش پیدا کردند.

دونالد ترامپ روز جمعه اعلام کرده بود با اوپک صحبت کرده و از این گروه صادرکننده نفت خواسته است قیمت‌ها را پایین بیاورد. وی به خبرنگاران گفته بود: قیمت‌های بنزین پایین می‌آید. ما با اوپک صحبت کرده‌ام و آنها باید قیمت‌ها را پایین بیاورند.

این اظهارات سبب ریزش قیمت‌ها شد و روند صعودی قیمت‌های نفت را که از ابتدای امسال ۴۰ درصد رشد کرده‌اند متوقف ساخت. روند صعود قیمت‌های نفت در آوریل پس از این که دولت ترامپ اعلام کرد به معافیت‌ها برای واردات نفت ایران پایان می‌دهد، شتاب گرفته بود.

معامله گران می‌گویند توجه بازار اکنون به کاهش تولید داوطلبانه گروهی از کشورهای اوپک و غیراوپک شامل روسیه جلب شده است.

اما تحلیلگران می‌گویند این همکاری ممکن است پس از نشست میان این کشورهای تولیدکننده در ژوئن ادامه پیدا نکند.

روسیه اعلام کرده که می‌تواند نیازهای نفت پکن را در صورت عدم دسترسی به نفت ایران تأمین کند.

بر اساس گزارش رویترز، در این بین روسیه امیدوار است صادرات نفت از طریق خط لوله دروژبا به مرکز و غرب اروپا را که به دلیل آلودگی نفت متوقف شده است، تا دو هفته دیگر از سر بگیرد.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات