صنعت کار » بازگشت طرح منسوخ دونرخی شدن بنزین

بازگشت طرح منسوخ دونرخی شدن بنزین

مدتی است موضوع دو نرخی شدن بنزین و احیا کارت سوخت مطرح شده است، حالا رییس اتحادیه جایگاه داران سوخت براین باور است: درحال حاضر اکثر دستگاه های پوز جایگاه های سوخت خراب است و احیا این دستگاه ها هزینه هنگفتی به کشور تحمیل می کند.

به گزارش صنعت کار به نقل از خودروکار، بیژن حاج محمدرضا- رییس اتحادیه جایگاه داران سوخت، با اشاره به خبرهای منتشر شده مبنی بر احتمال دو نرخی شدن سوخت در کشور گفت: در حالیکه بسیاری از مصرف کنندگان هنوز توان مصرف بنزین ۱۰۰۰ تومانی را ندارند، خبر از دو نرخی شدن و افزایش نرخ سوخت به گوش می رسد.

او با اشاره به خبرهای منتشر شده مبنی بر دو نرخی شدن و افزایش هر لیتر بنزین به ۱۲۰۰ تومان، اظهار کرد: حدود ۱۰ ماه گذشته دولت از جمع آوری پوزهای کارت سوخت در جایگاه ها خبرداد، اما همچنان این دستگاه ها فعال هستند.

به گفته حاج محمدرضا، البته اکثر این دستگاه ها در جایگاه ها خراب و از کار افتاده هستند و حتی در شرایطی مبلغ و میزان هر لیتر بنزین را اشتباه نمایش می دهند، چرا که استفاده از کارت های سوخت سال ها است منسوخ شده است.

رییس اتحادیه جایگاه داران سوخت افزود: استفاده از کارت های سوخت با بنزین سوبسیدی(یارانه ای) از سال ۸۶ یعنی ۱۱ سال گذشته پایان یافته است. اما بازگشت به عقب و راه اندازی مجدد این سیستم مصرف سوخت، بعید نیست.

او تاکید کرد: البته بازگشت به سیستم قبلی و استفاده مجدد از کارت سوخت و راه اندازی مجدد هزینه هنگفتی به کشور تحمیل می کند.

حاج محمدرضا، اظهار کرد: در اجرای مجدد این طرح همچنان خودروهای دولتی مستثنی هستند و در مقابل نیز خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی و شش سیلندرنیز کارت سوخت دریافت نمی کنند.

او تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از مصرف کنندگان سوخت، نسبت به نرخ ۱۰۰۰ تومانی هر لیتر بنزین معترض هستند و توان پرداخت ندارند، حالا چگونه نرخ بنزین افزایشی و یا دو نرخی می شود؟ شاید دولت بخواهد دوباره نرخ بنزین را برای دارا و ندار تفکیک کند.

رییس اتحادیه جایگاه داران سوخت در پاسخ به تاثیر افزایش نرخ سوخت در درآمد جایگاه داران، اظهار کرد: هنوز درآمد جایگاه داران از هر لیتر بنزین در حد همان قران و شاهی است نه نرخ ۵۰۰ تومانی. از این رو افزایش نرخ بنزین به ۱۲۰۰ تومان در درآمد جایگاه داران تاثیری ندارد.

به گزارش خودروکار، بیش از یک ماه است زمزمه های افزایش نرخ هر لیتر بنزین از ۱۰۰۰ به ۱۵۰۰ تومان به گوش می رسد. اما پس از آنکه افرایش نرخ بنزین به ۱۵۰۰ تومان منتفی شد، زمزمه های بنزین ۱۲۰۰ تومانی، دو نرخی شدن و احیا کارت سوخت مطرح شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات