صنعت کار » جایگزینی تولیدات داخلی به جای واردات/ تحریم فرصتی برای تولید است

مدیر کل صنایع ماشین سازی و تجهیزات:

جایگزینی تولیدات داخلی به جای واردات/ تحریم فرصتی برای تولید است

مدیر کل صنایع ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت جایگزینی تولیدات با کیفیت داخلی به جای واردات را از اهم برنامه های امسال دانست و گفت: هم اکنون بسیاری از مجریان طرح ها ترجیح می دهند به جای واردات تولید داشته باشند.

به گزارش صنعت کار، در تشریح برنامه های سال ۹۸ این دفتر گفت: تحریم جا به جایی منابع ارزی و واردات را برای ما مشکل کرده و این بهترین موقعیت برای رونق تولید داخل است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مجریان طرح ها ترجیح می دهند به جای واردات تولید داشته باشند، افزود: البته با توجه به اینکه تمام کالاهایی که تولید داخل هستند، به واردات هم وابستگی دارند و این مسئله تولید داخل را با مشکل مواجه می کند.

مدیر کل صنایع ماشین سازی و تجهیزات با تاکید بر اینکه بدون تردید یکی از راه های کاهش رفع مشکل واردات جایگزینی تولید به جای آن ها است، تصریح کرد: هدایت به سمت تولید داخل امتیازی است که در سال ۹۸ داریم.

شیروی با تاکید بر اینکه تولیدات برخی از شرکت ها با کالاهای وارداتی برابری می کند، افزود: امسال نیازهای کشور را با ترغیب سازندگان داخلی مطرح کرده و آن ها را به سمت مواردی که تاکنون واردات زیادی داشتند، اما قابلیت ساخت آن ها را در داخل داریم، ترغیب می کنیم.

منبع: شاتا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات