صنعت کار » افزایش ۷۳ درصدی تقاضای طلا در بانک های مرکزی جهان

افزایش ۷۳ درصدی تقاضای طلا در بانک های مرکزی جهان

شورای جهانی طلا اعلام کرد میزان تقاضای طلا از سوی بانک های مرکزی جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی با افزایش ۷۳ درصدی روبرو شده است.

به گزارش صنعت کار، پایگاه خبری کیتکونیوز روز چهارشنبه در گزارشی به نقل از شورای جهانی طلا اعلام کرد: میزان معاملات طلا در ماه می (اردیبهشت-خرداد ۹۸) از سوی بانک‌های مرکزی جهان به بیش از ۳۵.۸ تن رسیده است که این رقم در مقایسه با ماه آوریل (فروردین-اردیبهشت ۹۸) با کاهش ۲۷ درصدی رو به رو شده است.

بر اساس این گزارش، میزان تقاضای طلای بانک‌های مرکزی جهان در مقایسه با ۲۰۱۸ میلادی با رشد ۷۳ درصدی رو به رو شده است.

به گفته شورای جهانی طلا، بانک‌های مرکزی روسیه، چین، ترکیه، قزاقستان بیشترین میزان خرید ذخایر طلا را در سال ۲۰۱۸ به خود اختصاص دادند.

بر اساس این گزارش میزان ذخایر طلای چین در ماه ژوئن (خرداد-تیر ۹۸) با افزایش ۱۰.۳ تن رو به رو شده است.

گزارشهای خبری نشان می‌دهد در مدت ۶ سال گذشته بانک مرکزی روسیه دائم در حال خرید طلا بوده است و این کشور در نهایت توانست در سال ۲۰۱۷ چین را از فهرست ۵ کشور حاوی بیشترین ذخایر طلا خارج کند.

در حال حاضر روسیه با خرید ۲۷۴ تن طلا، بزرگترین خریدار طلا در جهان به شمار می‌آید. این کشور در ۲۰۱۸، حدود ۳۱ تن طلا و ۲ تن فلز گرانبها به ذخایر بانکی اش اضافه کرد.

افزایش ذخایر طلا روسیه راهی برای جلوگیری از دلاریزه شدن جهان است که در چند سال اخیر این کشور علاوه بر افزایش ذخایر طلا اقدامات دیگری در این جهت کرده است.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات