صنعت کار » آخرین وضعیت قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز

آخرین وضعیت قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز

سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۳ میلیون و ۸۵۷ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۳۷۴ هزار تومان و قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.

به گزارش صنعت کار، امروز در بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش قیمت نسبت به روز کاری قبل، به قیمت ۳ میلیون و  ۸۵۷ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۸۳۴ هزار تومان معامله می‌شود.

مهمترین عامل کاهش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی، کاهش قیمت چشم گیر دلار در روز جاری و روزهای قبل است؛ فعالان بازار می گویند: از دیروز فروشنده در بازار طلاو سکه زیاد شده ولی خریداری در بازار نیست.

کاهش قیمت سکه موجب تخلیه حباب سکه شده است؛ حباب سکه از ۵۸۰ هزار تومان فروردین به زیر ۲۰۰ هزار تومان در روز جاری رسیده است.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲میلیون و ۱۸ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و ۲۱۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۴۹ هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت طلای ۱۸عیار هم ۳۷۴ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۴۰۲٫۵ دلار معامله می‌شود.

کاهش چشم گیر قیمت ارز موجب شده تا قیمت دلار که اول تیرماه ۱۳ هزار تومان بود در کمتر از یک ماه و طی روز جاری به مرز ۱۱ هزار تومان نزدیک شود.

فعالان بازار ارز معتقدند: خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتارهای موثر بازار ساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روزهای گذشته به حساب می آید.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان است.

نوعقیمت لحظه
قیمت دلار صرافی آزاد۱۱ هزار و ۱۰۰  تومان
قیمت دلار صرافی بانکی۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان
قیمت یورو۱۳ هزار و ۲۰۰  تومان
قیمت پوند۱۴ هزار و ۷۵۰ تومان
قیمت درهم امارات۳ هزار و ۹۷ تومان
قیمت سکه بهار آزادی قدیم۳ میلیون و ۸۳۴ هزار تومان
قیمت سکه بهار آزادی جدید۳ میلیون و ۸۵۷ هزار تومان
قیمت نیم سکه آزادی۲ میلیون و ۱۸ هزار تومان
قیمت ربع سکه بهار آزادییک میلیون و ۱۹  هزار تومان
قیمت سکه گرمی۹۴۹ هزار تومان
قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار۳۷۴ هزار تومان
قیمت هرگرم طلای ۲۴ عیار۵۰۰ هزار تومان
قیمت هر مثقال طلایک میلیون و ۶۲۶ هزار تومان
قیمت هر اونس طلا۱۴۰۲٫۵ دلار
قیمت پلاتین۸۳۹٫۳ دلار
قیمت اونس نقره۱۵٫۶ دلار

 

منبع: تسنیم

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات