صنعت کار » جلوگیری از صادرات تولیدکنندگانی که کف عرضه در بورس کالا را رعایت نمی‌کنند

معاون امور معدنی وزارت صنعت خواستار شد؛

جلوگیری از صادرات تولیدکنندگانی که کف عرضه در بورس کالا را رعایت نمی‌کنند

معاون امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت، در نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، خواستار آن شد که از صادرات واحدهای تولیدکننده ورق، میلگرد، تیرآهن، لوله و پروفیل به دلیل رعایت نکردن کف عرضه در بورس کالا، جلوگیری شود.

به گزارش صنعت کار، جعفر سرقینی در نامه ای در اسفند ماه ۹۷ خطاب به مدیرعامل بورس کالای ایران برابر مصوبه کمیته تخصصی تنظیم بازار فولاد، کف عرضه واحدهای فولادی در بورس کالا را ابلاغ کرده بود.

براساس نامه معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت به رئیس سازمان حمایت، که تاریخ ۲۶ مرداد ماه جاری صادرشده است، موضوع رعایت نکردن کف عرضه ابلاغی توسط واحدهای تولیدی مزبور ذکر شده و تصریح دارد که دستور دهید ضمن بررسی موضوع این نامه، اقدام‌های

قانونی ( قطع کد بورسی، معرفی به تعزیرات و …) نسبت به شرکت‌هایی که کف عرضه را رعایت نکرده‌اند، انجام شود.

معاون امور معادن وزارت صنعت در نامه خود تاکید دارد: چنانچه تا پایان مرداد واحدهای یاد شده عرضه تکلیفی را رعایت نکنند، از صادرات آنها جلوگیری به عمل خواهد آمد و تبعات آن برعهده این واحدهاست.

براساس آمار اعلامی ارزش صادرات زنجیره فولاد پارسال بالغ بر چهار میلیارد دلار بود و پیش بینی شده بود که امسال با وجود تشدید تحریم‌ها، ارزش صادرات هم به همین میزان برسد، اما با صدور این نامه انتظار نمی‌رود شرایط بسان سال گذشته باشد.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

بهروز سجودیahtخودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات