صنعت کار » 224 جواز بهره برداری صنعتی در استان تهران صادر شد / رشد 18درصدی جواز تاسیس صنعتی

۲۲۴ جواز بهره برداری صنعتی در استان تهران صادر شد / رشد ۱۸درصدی جواز تاسیس صنعتی

رییس سازمان صنعت ،‌معدن و تجارت استان تهران اعلام کرد: در 6 ماهه اول سال جاری 224مورد مجوز برای پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری 4800میلیارد تومان و 427 مورد جوازتاسیس صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18درصد رشد را نشان می دهد.

به گزارش صنعت کار، صادقی ضمن اشاره به اینکه دراستان تهران با توجه به شرایط زیست محیطی، استقرار بعضی از صنایع تا شعاع ۱۲۰کیلومتری این استان میسر نیست گفت : بعضی از صنایع که فعالیت آنها مغایر با استانداردها وضوابط تعیین شده نیست اعم از تولید کنندگان مواد غذایی، پوشاک، دارو، سلولزی و هایتک امکان فعالیت در تهران را دارند.

صادقی درخصوص فعالیت واحدهای صنعتی گفت: جهت تاسیس یک واحد صنعتی ، می بایست متقاضی در سایت بهین یاب ثبت نام کرده و تقاضای سرمایه گذاری صنعتی خود را درج نماید، سازمان وظیفه دارد کمتر از یک هفته اطلاعات ارسالی را بررسی نموده و درصورت عدم نواقص و عدم مغایرت با قانون هوای پاک و استعلام از محیط زیست، مجوز تاسیس واحد را صادر نماید.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت درادامه گفت: برای رسیدگی به امور تولید کنندگان ، ستادی به نام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استاندار و دبیری سازمان صنعت، معدن وتجارت شکل گرفته که وظیفه شناسایی واحدهای مشکل دار را برعهده دارد.

دراین ستاد واحدهای تولیدی طی جلساتی که برگزار می گردد مشکلات خود را ارائه داده و یا سازمان با بازدیدهای مستمر از واحدهای تولیدی مشکلات آنها را رصد و پیگیری های لازم را انجام می دهد.

دراین ستاد طی ۶ ماهه نخست امسال ، ۹۵جلسه با ۱۹۱۷ مصوبه برگزار گردید که عمده مشکلات واحدهای صنفی اعم ازبانکها با ۵۰درصد، تامین اجتماعی با ۲۰درصد، امور مالیاتی با ۲۰درصد و سایر موارد( مربوط به دستگاههای خدمات رسان اعم از آب ، برق و گاز) با ۱۰درصد مطرح و مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی در ادامه تاکید نمود: دراین ستاد ۱۹۱۷ پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت که زمینه اشتغال ۵۸هزار نفر را درپی داشت.

صادقی همچنین بیان نمود: واحدهای تولیدی پس از اخذ مجوزهای تاسیس، باید مجوزهای بهره برداری را باتوجه به تغییراتی که درصنایع خود دارند را از سازمان اخذ نمایند.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران در خصوص معادن استان تهران گفت: با توجه به شرایط زیست محیطی این استان و محدودیت برداشت معادن که بیشتر معادن شن و ماسه کوهی ، شن و ماسه رودخانه ای و سنگ لاشه های عمرانی است در نیمه اول امسال، ۲۴ پروانه بهره برداری معدن صادر که ۲۴۳درصد نسبت به مدت مشابه رشد را در پی داشته است و زمینه اشتغال ۴۰۶ نفر را فراهم نموده است.

صادقی درادامه از فعالیت این سازمان در بخش های بازرگانی، صادرات ، واردات ، ثبت سفارش و … نیز گفت : یکی از فعالیتهای مهم این سازمان بررسی ثبت سفارش در خصوص واردات مواد اولیه، ماشین آلات و کالاهای نیمه ساخته می باشد.همچنین ۷۴هزار پرونده ثبت سفارش تجاری و تولیدی به سازمان ارسال شده است که ۷۱هزار آن مورد بررسی قرار گرفته و۲۳۰هزار مورد آن درحال رسیدگی می باشد.

به گفته وی رسیدگی به پرونده های واحد های بزرگ ظرف ۳ روز ، برای واحدهای تجاری ۱۰ الی۲۰روز و برای واحدهای کوچک یک هفته زمان را به خود اختصاص می دهد.

وی با اشاره به استقرار ۴۰۰هزار واحد صنفی در استان گفت: ۸۸هزار واحد تولیدی- صنفی که بعنوان واحدهای کوچک و متوسط می باشند در استان وجود دارد. برای این واحد ها ۲۲هزار پروانه کسب صادر شده که زمینه اشتغال ۵۰هزار نفر را فراهم می نماید.

صادقی درخصوص کشف کالای قاچاق نیز گفت :بیشترین کشفیات در زمینه پوشاک، لوازم خانگی ، کودهای شیمیایی و تجهیزات پزشکی می باشد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین شکایت از شرکت های خودروساز می باشد اظهار داشت: با توجه به اینکه خودروسازهای مهم کشور و دفاتر دیگر خودروسازها در شهر تهران مستقر می باشند و طبق ابلاغ کلیه شکایات مربوط به خودرو در سطح کشور به سازمان صنعت، معدن و تجارت محول شده است که طی شش ماه اول سال ۹هزار و ۴۶۳ مورد شکایت با ۶۶درصد مربوط به خودروسازان داخلی به سازمان ارسال شده است.

منبع: شاتا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات