صنعت کار » توسعه همکاری های نمایشگاهی ایران و نیوزیلند

در دیدار مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران و سفیر نیوزیلند تفاهم شد:

توسعه همکاری های نمایشگاهی ایران و نیوزیلند

ایران و نیوزیلند همکاری های نمایشگاهی و تجاری مرتبط با نمایشگاه ها را افزایش می دهند.

به گزارش صنعت کار، بهمن حسین زاده، مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران ظهر امروز در دیدار همیش مک مستر ، سفیر نیوزیلند در ایران گفت: روابط ایران با نیوزیلند برخلاف مسافت بسیار زیاد آن ها دارای سوابق کهن و تاریخی است.

وی با تاکید بر تمایل دو کشور در همکاری های نمایشگاهی، افزود: ایران و نیوزیلند برای حضور موفق در اکسپو ۲۰۲۰ دبی می توانند در این رویداد و اکسپوهای دیگر همکاری های مثبتی با هم داشته باشند.

حسین زاده با اشاره به گستردگی فعالیت های کشاورزی در نیوزیلند، یادآور شد: همکاری دو کشور در زمینه نمایشگاه هایی مانند آگرو فود می تواند توسعه یابد و علاوه بر این ما آمادگی لازم برای برگزاری نمایشگاه های تخصصی نیوزیلند در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران را دارا هستیم.

وی همچنین به رتبه اول نمایشگاهی ایران در خاورمیانه نیز اشاره کرد و گفت: بسیاری از کشورهای دنیا در نمایشگاه های بین المللی ایران دارای غرفه هستند.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران همچنین در این دیدار، تمایل خود را به منظور دیدار و همکاری با همتای نیوزیلندی و همچنین کمیسر ژنرال این کشور در اکسپو ۲۰۲۰ دبی ابراز کرد.

همیش مک مستر نیز با اشاره به اینکه برای سومین بار است که به عنوان سفیر این کشور در ایران انتخاب شده، عنوان کرد: در طول ماموریت های خود در ایران چندین بار به منظور بازدید از نمایشگاه های مختلف در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران حضور یافته ام.

وی ادامه داد: همچنین شرکت های نیوزیلندی را در برخی از نمایشگاه های بین المللی ایران به منظور عقد قراردادهای تجاری همراهی کرده ام.

سفیر نیوزیلند خاطرنشان کرد: روابط تجاری ایران و نیوزیلند همواره رو به بهبود بوده و اخیرا محصولات نیوزیلندی مانند قهوه این کشور در بازارهای ایران حضور یافته اند که مایه خرسندی است.

وی تاکید کرد: برگزاری ۹۰ نمایشگاه بین المللی به صورت سالانه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران فرصت مناسبی برای شرکت های نیوزیلندی است که از این نمایشگاه ها به منظور افزایش بازارهای خود بهره مند شوند.

این مقام مسئول نیوزیلندی با اشاره به مشکلات به وجود آمده در همکاری بانک های این کشور با ایران تحت تاثیر تحریم ها، تصریح کرد: اکسپو ۲۰۲۰ دبی فرصت مناسبی است که بدون تاثیر تحریم ها بر بانک ها، دو کشور همکاری خود را به راحتی ادامه دهند.

 

منبع: شاتا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات