صنعت کار » آخرین وضعیت قیمت جهانی طلا

آخرین وضعیت قیمت جهانی طلا

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۲۲ درصد کاهش به ۱۴۶۸ دلار و ۲۱ سنت رسید.

به گزارش صنعت کار، در حالی که پس از اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه در مذاکرات تجاری با چین پیشرفت هایی حاصل شده است، بازارهای بورس شاهد رشد بی سابقه ای بودند قیمت طلا روز جمعه کاهش داشت و نوار رشد قیمت ۳ جلسه قبلی را پاره کرد.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰٫۲۲ درصد کاهش به ۱۴۶۸ دلار و ۲۱ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰٫۳۳ درصد کاهش به ۱۴۶۸ دلار و ۵۰ سنت رسید.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «جنگ تجاری به طور کلی بر تجارت طلا تاثیر گذاشته است و خوش بینی زیادی وجود دارد که فاز نخست توافق تجاری به سرانجام خواهد رسید.»

وی افزود:«جنگ تجاری بزرگترین مانع بر سر راه رشد اقتصاد جهانی بوده و کاهش تنش ها موجب افت جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران خواهد شد.»

در حالی که اختلافات تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان موجب بروز آشفتگی در بازارهای مالی شده و نگرانی از بروز رکود در اقتصاد جهانی را افزایش داده است، قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از ۱۴ درصد رشد داشته است.

شاخص های اصلی بورس وال استریت دیروز شاهد ثبت رکوردهای بالایی بودند. ویلبور راس وزیر بازرگانی آمریکا گفته مذاکرات تجاری آمریکا و چین روز جمعه نیز به صورت تلفنی ادامه داشته و طرفین به دنبال نهایی کردن مفاد توافق بوده اند.

قیمت طلا پس از رسیدن به بالاترین رقم یک هفته گذشته در روز پنجشنبه رو به کاهش گذاشت اما همچنان در مسیر رشد هفتگی حدودا ۰٫۶ درصدی باقی ماند.

هفته آینده قرار است آمارهایی نظیر میزان تولید و صورت مذاکرات آخرین نشست فدرال رزرو آمریکا منتشر شود که برآورد بهتری از وضعیت اقتصادی آمریکا به سرمایه گذاران خواهد داد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات