صنعت کار » معامله طلا در بازار جهانی چقدر شد؟

معامله طلا در بازار جهانی چقدر شد؟

در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان فلزات ارزشمند در وال استریت و سرمایه‌گذاران نظر واحدی درباره روند حرکت قیمت طلا در هفته جاری نداشتند.

به گزارش صنعت کار، از میان ۱۹ کارشناس بازار که در نظرسنجی طلای وال استریت شرکت کردند، ۷ نفر یا ۳۷ درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی کردند و به همین تعداد نیز نسبت به روند قیمت طلا نظری نداشتند در حالی که ۵ نفر یا ۲۶ درصد انتظار داشتند قیمت طلا در هفته جاری کاهش پیدا کند.

در میان ۹۰۰ سرمایه‌گذاری که در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند، ۴۲۳ نفر یا ۴۷ درصد نسبت به افزایش قیمت‌ها در هفته جاری خوش‌بین بودند و در مقابل، ۳۶۶ نفر یا ۴۱ درصد کاهش قیمت‌ها را پیش‌بینی کردند و ۱۱۱ نفر یا ۱۲ درصد نیز نظری نداشتند.

برای هفته گذشته، ۶۰ درصد از کارشناسان وال استریت و ۶۳ درصد از سرمایه‌گذاران نسبت به بالا رفتن قیمت طلا خوش بین بودند. طلا روز جمعه در پی بهبود ارزش دلار آمریکا، با کاهش قیمت روبرو شد و بزرگترین کاهش هفتگی خود در سال میلادی جاری را رقم زد. هر اونس طلا برای تحویل در آوریل در معاملات روز جمعه بازار آمریکا با ۲.۴۰ دلار یا ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۳۳۰.۳۰ دلار بسته شد و برای کل هفته ۱.۷ درصد افت قیمت نشان داد.

بدون در نظر گرفتن هفته گذشته، کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون سه به سه بوده‌اند. درصد درستی پیش‌بینی سرمایه‌گذاران در کل سال میلادی گذشته ۶۲ درصد و کارشناسان وال استریت ۵۹ درصد بود.

کریستوفر ویچیو، استراتژیست ارز در دیلی اف ایکس، با اشاره به اینکه طلا با وجود رشد بازده اوراق قرضه دولتی همچنان در برابر فشارهای کاهشی ایستادگی کرده است، نسبت به رشد قیمت طلا در هفته جاری ابراز خوش‌بینی کرد. وی به کیتکونیوز گفت: با توجه به رشد ریسک‌های اعتباری، زمان خوبی برای خرید طلا است و چرخش از بازارهای سهام به سوی طلا حرکتی به نفع سرمایه گذاران خواهد بود.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی نیز انتظار دارد قیمت طلا در هفته جاری افزایش پیدا کند. وی گفت: هر گونه نوسان در بازارهای مالی یا رشد نرخ تورم، قیمت این فلز ارزشمند را تقویت خواهد کرد.

در مقابل، چارلی نیدوس، استراتژیست بازار در گروه “لاسال فیوچرز” با اشاره به اینکه طلا به پایین میانگین قیمت ۱۰ روزه و ۲۰ روزه سقوط کرده است، گفت: بهبود ارزش دلار، این فلز زرد را تحت فشارهای کاهشی قرار می‌دهد.

افشین نوابی، مدیر معاملات شرکت “ام کی اس” انتظار دارد طلا بین ۱۳۲۱ تا ۱۳۶۰ دلار معامله شود.

منبع: ایسنا
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات