صنعت کار » 37 میلیون سکه در 11 ماه معامله شد

مدیر عامل بورس کالای ایران؛

۳۷ میلیون سکه در ۱۱ ماه معامله شد

مدیر عامل بورس کالای ایران گفت: طبق آمار 10 ماهه نخست سال بورس کالا در مقایسه با سایر با بورس‌ها ٤٨ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را به خود اختصاص داده است.

به گزارش صنعت کار، حامد سلطانی نژاد در نشست خبری صبح امروز در خصوص عملکرد بورس کالا در سال ٩٦ بیان کرد: بورس کالا در مقایسه با سایر با بورس‌ها ٤٨ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را به خود اختصاص داده است که این امار مربوط به ١٠ ماهه ابتدایی سال می‌شود.

مدیر عامل بورس کالا تصریح کرد: امار صادرات سنگ اهن به طور کلی کاهش پیدا کرد و صادرات صرفه اقتصادی خود را از دست داده بود و حدود ٢.٥ میلیون تن صادرات سنگ اهن صورت گرفت.

سلطانی نژاد عنوان کرد: کل محصولات کشاورزی با رشد ٢١ درصدی در مقدار و ارزش در سال جاری روبرو بوده و رکورد معامله گندم شکسته شده است.

وی یاداور شد: در بازار شمش طلا و ملاحظات مالیاتی با کاهش روبرو بودیم که این موضوع با کاهش روبرو بوده است.

مدیر عامل بورس کالا اظهار کرد: در بازار فیزیکی ٢٤ میلیون تن کالا به ارزش بیش از ٢٤ هزار و ٤٠٠ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفته است.

سلطانی نژاد گفت: در حوزه گواهی سپرده کالایی با رشد ١٣ درصدی در مقدار و ١٤ درصدی در حجم روبرو شده ایم.

وی بیان کرد: ١٠٣ هزار و ١١ میلیارد تومان ارزش کلی معاملات بورس کالا در ١١ ماهه سال جاری بوده است.

مدیر عامل بورس کالا بیان کرد: در حوزه محصولات کشاورزی حجم ٢ میلیون و ٧٠٠ هزارتنی مورد معامله قرار گرفته و به عدد ٣ هزار و ١٠٠ میلیارد تومان رسیده ایم.

سلطانی نژاد یاداور شد: بالغ بر ٣٧ میلیون سکه در ١١ ماهه سال جاری مورد معامله قرار گرفته که هر معامله شامل ١٠ سکه می‌شود و ارزش این معاملات به ٥٧ هزار و ٧٠٠ میلیارد تومان رسیده است.

سلطانی نژاد در توضیح خرید و قیمت تضمینی گفت: قیمت تضمینی به شفاف سازی سیاست‌های دولت کمک بسزایی می کند و معامله جو و ذرت در بورس کالا نه تنها متضرر نمی‌شوند بلکه کشاورز ظرف دو هفته وجه خود را دریافت خواهد کرد.

وی افزود: اگر محصول کشاورزی کیفیت مطلوبی هم نداشته باشد باز هم این کالا‌ها با قیمت مطلوبی از کشاورزان خریداری خواهد شد.

مدیر عامل بورس کالای ایران در خصوص معامله خودرو در بورس کالا تصریح کرد: خودرو سراتو با وجود اینکه مشمول قیمت گذاری نبود ولی مورد معامله قرار گرفت و از سازوکار بورس کالا برای آن استفاده شده است، ولی مدل فروش چندان استقبال نداشت و قرار شد که این مدل تغییر و پس از آن یک تامین مالی نیز از سوی بورس کالا برای یک گروه خودروسازی صورت گیرد و امیدواریم در سال اینده معاملات خودرو در بورس کالا بهبود یابد.

منبع: میزان
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات