صنعت کار » رشد ۱۷ درصدی خرید و فروش در یک ماه

رشد ۱۷ درصدی خرید و فروش در یک ماه

تعداد معاملات مسکن آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در بهمن ماه سال جاری به ۱۸.۴ هزار واحد مسکونی رسید که این رقم رشد ۱۷.۷ درصدی معاملات را نشان می‌دهد.

به گزارش صنعت کار، گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران دربهمن ماه سال جاری براساس آمار‌های خام سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور از سوی اداره بررسی‌ها و سیاست‌های بانک مرکزی منتشر شده است.

در این میان تعداد معاملات مسکن آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در بهمن ماه سال جاری به ۱۸.۴ هزار واحد مسکونی رسید که این رقم رشد ۱۷.۷ درصدی معاملات را نشان می‌دهد.

همچنین میانگین قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۵ میلیون و ۵۱۰ هزار تومان به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۲۲.۳ درصدی روبرو بوده است.

حجم معاملات مسکن

در این میان بررسی توزیع تعداد واحد‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در بهمن ماه سال ۱۳۹۶ حاکی از آن است که از مجموع ۱۸۳۹۲ واحد مسکونی معامله شده، واحد‌های تا ۵ سال ساخت باسهم ۴۸.۷ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است و این رقم در مقایسه با بهمن ماه سال قبل ۵.۲ واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحد‌های با قدمت بیش از ۱۵ سال افزوده شده است.

توزیع تعداد معاملات انجام شده

از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، منطقه ۵ با سهم ۱۳ درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قرارداد‌های مبایعه نامه را به خود اختصاص داده است. همچنین مناطق ۴ و ۲ به ترتیب با سهم‌های ۱۱.۱ و ۹.۶ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته اند.

به طور کلی از مجموع ۷۳.۳ درصد معاملات انجام شده در شهر تهران مربوط به ۱۰ منطقه شهر به ترتیب بیشترین فراوانی شامل مناطق ۵،۴،۲،۸،۱۴،۱،۱۰،۳،۷ و ۱۱ بوده و ۱۲ منطقه باقیمانده ۲۶.۷ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است.

 

 

تحولات بازار مسکن در ۱۱ ماهه سال ۹۶

تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در یازده ماهه سال ۹۶ نشان می‌دهد که، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۶۸.۹ هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۱۲.۸ درصدی روبرو بوده است.

در این مدت متوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۴ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۰.۱ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین توزیع فراوانی تعداد واحد‌های مسکونی معامله شده در بهمن ماه سال جاری بر حسب ارزش هر واحد حاکی از آن است که در میان دامنه‌های قیمتی مورد بررسی، واحد‌های مسکونی با ارزش ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان با اختصاص سهم ۱۰.۶ درصد، بیشترین سهم از معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده است.

در این میان واحد‌های دارای ارزش “۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان و ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان هر کدام با اختصاص ۹.۴ و ۸.۸ درصد در رتبه‌های بعدی قرار گرفته اند و در مجموع در این ماه، حدود ۵۰.۲ درصد از معامالت به واحد‌های مسکونی با ارزش کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان اختصاص داشته است.

 

تحولات اجاره بهای مسکن در بهمن ماه سال ۱۳۹۶

شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال گذشته به ترتیب ۱۰.۵ و ۹.۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.

 

 

 

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات