صنعت کار » فاز نخست بزرگراه شهید نجفی رستگار بهره‌برداری شد

فاز نخست بزرگراه شهید نجفی رستگار بهره‌برداری شد

فاز نخست پروژه احداث بزرگراه شهید کاظم نجفی رستگار و پل تقاطع خیابان شهید مزینانی روز شنبه با حضور پیروز حناچی شهردار و محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران بهره‌برداری شد.

به گزارش صنعت کار، آنچه در قالب فاز نخست پروژه بهره برداری شد شامل یک مقطع ۲ کیلومتری حدفاصل تقاطع بزرگراه آزادگان تا خیابان شهید مزینانی است؛ به این ترتیب مسیرهای تندروی شمالی و جنوبی و همچنین مسیر کندروی جنوبی بزرگراه در مقطع یادشده تحویل شهروندان شده و همزمان با بهره برداری از این مسیرهای اصلی، چند مسیر دسترسی و رابط، پل های تقاطع با کانال سرخه حصار، پل تقاطع خیابان شهید مزینانی و همچنین پل مسیر شمال به شرق تقاطع بزرگراه امام علی(ع) با بزرگراه شهید رستگار نیز بهره برداری شد.

ایجاد دسترسی محلی به شهرک مشیریه و برقراری ارتباط بزرگراه آزادگان با جنوب بزرگراه امام علی(ع) از طریق کندروی جنوبی بزرگراه شهید رستگار را می توان به عنوان مهمترین کارکرد ترافیکی فاز نخست این پروژه برشمرد.

هزینه تقریبی این پروژه ۱۰۵ میلیارد تومان اعلام شده است.

همچنین در این مراسم برخی اعضای شورای شهر تهران از جمله محمد علیخانی، حسن رسولی، مرتضی الویری و شهربانو امانی حضور داشتند.
بهره برداری از فاز نخست پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار، پنجمین افتتاح پروژه های عمرانی شهر تهران در سال ۱۳۹۸ محسوب می شود و تعداد پروژه های بهره برداری شده در سال جاری را با احتساب پارکینگ پردیس سینمایی ملت به عدد ۶ رسید.

 

 

منبع: ایرنا

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات