صنعت کار » واردات به صنعت کفش لطمه زد

رئیس اتاق اصناف ایران مطرح کرد؛

واردات به صنعت کفش لطمه زد

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به لطمات واردات به صنف کفش، گفت: میزان واردات این بخش در سال‌های گذشته حدود ۲.۸ میلیارد دلار بود که این رقم در حال حاضر به ۱.۵ میلیارد دلار کاهش یافته است.

به گزارش صنعت کار، علی فاضلی امروز در مراسم آغاز عرضه کفش ایرانی در ۱۰۰ فروشگاه تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از اتحادیه پوشاک که در ۱۰۰ فروشگاه اقدام به عرضه پوشاک تولید داخلی در تهران کرد، از امروز ۱۰۰ عضو اتحادیه کفش چرم دست دوز نیز با هماهنگی اتحادیه اقدام به این کار کردند.

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه برند‌سازی برای کالای ایرانی یکی از اهداف اتاق بود، افزود: برند‌سازی در حوزه پوشاک، صنایع‌چرم و چاب بسته‌بندی در حال پیگیری است.

وی بیان داشت: عرضه پوشاک داخلی توسط اصناف در سه استان شروع شده و فروشگاه‌هایی که اقدام به این کار می‌کنند، به غیر از کالای ایرانی هیچ کالای دیگری را عرضه نمی‌کند.

فاضلی با اشاره به لطمات واردات به صنف کفش، گفت: میزان واردات این بخش در سال‌های گذشته حدود ۲.۸ میلیارد دلار بود که این رقم در حال حاضر به ۱.۵ میلیارد دلار کاهش یافته است.

رئیس اتاق اصناف ایران بیان داشت: برای ایجاد رقابت در حوزه‌های صنعتی مختلف از جمله پوشاک و کیف و کفش حضور برخی برند‌ها در کشور لازم است، اما حضور آن‌ها باید سازمان یافته باشد.

منبع:میزان
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات