صنعت کار » رشد ۷ درصدی تخلیه و بارگیری در بنادر کشور

رشد ۷ درصدی تخلیه و بارگیری در بنادر کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی از رشد ۷ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه ۹۶ در بنادر کشور خبر داد.

به گزارش صنعت کار، محمد راستاد در نشست خبری با اشاره به تخلیه و بارگیری ۱۴۲ میلیون تن بار در بنادر کشور تا پایان بهمن ماه امسال اظهار کرد: مقایسه این رقم با میزان عملیات تخلیه و بارگیری در مدت مشابه سال گذشته حاکی از رشد ۷ درصدی دارد.

وی تصریح کرد: در مدت یاد شده ۹۸ میلیون تن تخلیه و بارگیری مربوط به کالای غیرنفتی بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۸ درصد رشد داشته است. همچنین ۵ میلیون تن صادرات غیرنفتی در ۱۱ ماه امسال داشته ایم که در مقایسه با ۱۱ ماه سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است.

وی با یادآوری این که ۵٫۶ میلیون تن ترانزیت کالای غیرنفتی داشته ایم که ۲۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، افزود: همچنین ۲٫۸ میلیون TEU در بنادر کشور کانتینر تخلیه و بارگیری شده که نسبت به ۱۱ ماه سال ۹۵ بالغ بر ۱۷ درصد رشد را نشان می دهد.

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به رشد ۶ درصدی ظرفیت ناخالص کشتی های ورودی به بنادر کشور اظهار کرد: بالغ بر ۷۴۸۰میلیارد ریال در سال جاری از محل منایع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه، نگهداری و تجهیز بنادر کشور سرمایه گذاری شده است.علاوه بر این در ۱۱ ماه امسال ۴۰ پروژه توسعه‌ای بنادر کشور به ارزش ۹۸۵۹ میلیارد ریال تکمیل شده وبه بهره برداری رسیده است.

راستاد با اشاره به سرمایه گذاری ۶۲۴۷ میلیارد ریالی بخش خصوصی در قالب ۱۶ قرارداد گفت: همچنین ۳۰ پروژه به ارزش۴۵۱۸ میلیارد ریال درسال ۹۶ به بهره برداری رسیده است.

وی از تکمیل ۲۸ موج شکن و بندر چند منظوره در استان های هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، خوزستان و… خبر داد و گفت: اخیرا با حضور رئیس جمهوری عملیات اجرایی تکمیل فاز ۳ بندر شهید رجایی به سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومان آغاز شد.

منبع: تسنیم
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات