صنعت کار » ۹۶ درصد از تعهدات ساخت و تولید خودرو در سال جاری محقق شد

وزیر صنعت معدن و تجارت خبر داد؛

۹۶ درصد از تعهدات ساخت و تولید خودرو در سال جاری محقق شد

وزیر صنعت معدن و تجارت از تحقق ۹۶ درصد از تعهدات ساخت و تولید خودرو در سال ۹۶ خبر داد و گفت: امسال سال پر تلاشی برای خودروسازان بوده است.

به گزارش صنعت کار، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز در مراسم تحویل ۲۰۰ دستگاه خودرو سنگین حمل و نقل جاده ای اظهار کرد: با تلاش همه همکاران و افزایش تولید تعهدات وزارت صنعت و خودروسازان فعلاً با قراردادهای موجود بیکاری در حوزه خودروهای سنگین وجود نخواهد داشت.

او افزود: با قراردادهای بزرگ نوسازی و بهسازی خودروهای سنگین به میزان ۱۱ هزار میلیارد تومان دیگر بیکاری در بخش خودروهای سنگین وجود نخواهد داشت.

شریعتمداری ادامه داد: تاکنون پروژه ای به بزرگی اینترنت در صنعت خودروسازی صورت نگرفته بود و امیدواریم این مگاپروژه بتواند بخشی از مسئله اشتغال این صنعت بزرگ را برطرف کند.

وزیر صنعت معدن و تجارت ادامه داد: شرط اول در موفقیت این طرح تامین استاندارد خودروها است.

او با اشاره به   اینکه شرط اول در زمینه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی رعایت استانداردهای لازم است گفت: عمق بخشیدن به ساخت تولید در داخل کشور( به عنوان هدف مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت در این طرح) بدون استاندارد سازی فاجعه است.

شریعتمداری افزود: باید استانداردهای خودروها به گونه ای باشد که حتی اگر شخصی خواست جانش را با خودرو را ازدست دهد این خودرو مانع شود، ما می‌توانیم با استانداردهای روز دنیا از ایجاد فاجعه های منجر به مرگ جلوگیری کنیم.

به گفته او خودروسازان باید خودشان به خودکفایی برساند تا موانع را از سر راه خود بردارند و در راستای بهبود کیفیت محصولاتشان حرکت کنند.

وزیر صنعت،معدن وتجارت در پایان گفت: ایمنی سرلوحه استانداردهای ما است، در قدم بعدی آلایندگی و سایر استانداردها از جمله مصرف سوخت کمتر قرار دارند، به تدریج باید استانداردها را پاس کرد. در زمینه ایمنی خودروها من در کنار سازمان ملی استاندارد هستم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات