صنعت کار » امحای ۴۰۰ تن کالای قاچاق در استان تهران

امحای ۴۰۰ تن کالای قاچاق در استان تهران

مدیر جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران از امحای ۴۰۰ تن کالای قاچاق سلامت محور خوراکی، دخانی و آرایشی در این استان خبر داد.

به گزارش صنعت کار، برومند میرزایی پور امروز با اعلام اجرای مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص امحای ۴۰۰ تن کالا در استان تهران گفت: امروز باحضور نماینده دادستان، کالاهایی به ارزش ۱۹ میلیارد ریال که توسط معاونت غذا و داروی برای مصرف انسانی مُضر تشخیص داده شد، معدوم خواهد شد.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۱۰ مرحله معدوم سازی برای ۱۹۷۰ تن کالا به ارزش ۲۳۰ میلیارد ریال انجام شد که ورود تمامی این کالاها به بازار ممنوع بوده و این کالاها از طریق مرزها و به شکل قاچاق وارد کشور شده بود.
مدیر جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران خاطرنشان کرد: معدوم سازی امروز مربوط به کالاهای سلامت محور خوراکی، دخانی و آرایشی و بهداشتی است که برای استفاده مضر تشخیص داده شده و باید معدوم شوند.
میرزایی پور تاکید کرد: کالاهای مکشوفه امروز توسط پلیس آگاهی و فاتب کشف و ضبط شده اما در خصوص کالاهای سرمایه‌ای تصمیمات به نحو دیگری اتخاذ می‌شود که برخی پس از دریافت تائیدیه‌ها در داخل توزیع خواهند شد و بخشی نیز به تشخیص وزارت صمت در چرخه صادرات قرار می‌گیرند.
وی در خصوص صادرات مجدد خودروهای تعیین تکلیف نشده نیز افزود: به دلیل عدم وجود اسناد منشا، این موضوع بلاتکلیف مانده و فعلا امکان تعیین تکلیف ندارند.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

بهروز سجودیahtخودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات