صنعت کار » رشد 30 درصدی عملکرد سامانه شتاب در سال 96

رشد ۳۰ درصدی عملکرد سامانه شتاب در سال ۹۶

مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک خبر داد، در سال 1396 بيش از 27 ميليارد تراکنش در سامانه شتاب صورت گرفت که نشاندهنده رشد 30 درصدي عملکرد اين سامانه نسبت به سال قبل است و اين حجم عظيم تراکنش با امنيت کامل و پايداري بالاي 99 درصد مديريت شد.

 

به گزارش صنعت کار، مهندس “سيد ابوطالب نجفي” در اين خصوص اظهار داشت: تنها در روز ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ رکورد ۱۶۲ ميليون تراکنش در اين سامانه به ثبت رسيد و در سال گذشته بطور ميانگين روزانه ۷۵ ميليون تراکنش در سامانه شتاب صورت گرفته است.
مهندس نجفي با بيان اينکه در مجموع ۵۲ ميليون ميليارد ريال نقدينگي در سال گذشته از طريق اين سامانه جابجا شده، افزود: بيشترين سهم تراکنش شتاب به ترتيب متعلق به پايانه هاي فروش (۶۰%)، خودپردازها (۲۴%)، اينترنت و تلفن همراه بوده است.
مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک همچنين در خصوص عملکرد سامانه شاپرک بيان داشت: در سال گذشته ۳۶ ميليارد تراکنش در سامانه شاپرک به ثبت رسيد که رشد ۳۵ درصدي نسبت به سال قبل را نشان مي دهد.
مهندس نجفي ادامه داد: رکورد بيشترين تراکنش در سامانه شاپرک در روز ۲۸ اسفندماه با ۲۲۰ ميليون تراکنش به ثبت رسيد و بطور ميانگين روزانه ۹۸ ميليون تراکنش در اين سامانه مديريت شده است که البته بايد توجه داشت، اعداد مورد اشاره در سامانه شاپرک شامل تاييديه هاي تراکنش ها نيز هست.
وي با بيان اينکه در مجموع ۱۷ ميليون ميليارد ريال نقدينگي در سامانه شاپرک جابجا شده تصريح کرد: بيشترين سهم تراکنش شاپرک متعلق به پايانه فروش (۸۸%)، تلفن همراه (۹%) و اينترنت (۳%) بوده است.
مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک از سامانه چکاوک بعنوان يک سامانه مهم حاکميتي در جابجايي نقدينگي در کشور نام برد و افزود: در سال گذشته ۱۲۲ ميليون چک به مبلغ۲۳ ميليون ميليارد ريال در سامانه چکاوک مديريت شده که به لحاظ مبلغ ۲۶ درصد رشد داشته است.
مهندس نجفي بيشترين رکورد تبادل چک را مربوط به روز ۲۶ اسفند ۹۶ اعلام کرد و گفت: در اين روز يک ميليون و ۵۹۰ هزار چک در سامانه چکاوک مديريت شد و بطور ميانگين روزانه ۴۲۰ هزار چک در اين سامانه تبادل شده است.
مهندس نجفي در گزارش خود به عملکرد سامانه پايا در سال گذشته اشاره کرد و با اعلام جابجايي نقدينگي ۲۳ ميليون ميليارد ريالي در اين سامانه اظهار داشت: در مجموع ۲ ميليارد و ۴۴۵ ميليون تراکنش پايا در سال ۹۶ مديريت شد که رشد ۱۲ درصدي نسبت به سال قبل داشت.
وي افزود: رکورد ۱۱ ميليون تراکنش پايا در اين سامانه به ثبت رسيده و روزانه بطور ميانگين ۶٫۷ ميليون تراکنش پايا مديريت شده است.
مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک همچنين ساتنا را بعنوان يکي ديگر از سامانه هاي حاکميتي تحت مديريت اين شرکت نام برد و تصريح کرد: ۳۴۳ ميليون ميليارد ريال نقدينگي از طريق ۱۱ ميليون تراکنش ساتنا در سال گذشته جابجا شده که رشد ۱۸ درصدي را نشان مي دهد.
مهندس نجفي خاطرنشان کرد: بطور ميانگين ۳۸ هزار تراکنش در روزهاي کاري در سامانه ساتنا مديريت شده است.

 

منبع: شرکت خدمات انفورماتیک

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات