صنعت کار » میانگین واردات و تولید بنزین اعلام شد

میانگین واردات و تولید بنزین اعلام شد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی جدیدترین وضعیت تولید و واردات بنزین را اعلام کرد.

به گزارش صنعت کار، سیدمحمدرضا موسوی خواه، با بیان اینکه درحال حاضر میزان تولید بنزین در کشور نزدیک به ۸۰ میلیون لیتر است، اظهار کرد: میزان تولید بنزین در کشور به زودی و با به مدار آمدن فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس به ۸۴ میلیون لیتر می رسد.

وی درمورد میزان واردات بنزین به کشور نیز توضیح داد:طبق آخرین آماردرحال حاضر روزی هفت میلیون لیتر بنزین به کشور وارد می شود.البته پیش بینی شده در سه ماه نخست سال میانگین واردات بنزین روزانه ۹ میلیون لیتر باشد.میزان واردات بنزین در در سه ماهه دوم سال کم تر خواهد شد و ممکن است به ۴.۵ میلیون برسد و در نهایت واردات بنزین در سه ماهه سوم سال قطع خواهد شد.

بر اساس این گزارش،پیش از این منصور ریاحی، مدیرعامل پیشین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی میزان واردات بنزین را روزانه ۱۵ میلیون لیتر اعلام کرده بود.همچنین فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس ۲۵ بهمن ماه به مدار آمد. علیرضا صادق آبادی – معاون وزیر نفت در امور پالایش ‌و پخش در مراسم آغاز به کار فاز دوم این پالایشگاه اعلام کرد: به طور کلی متوسط تولید بنزین کشور در سال گذشته ۶۰ میلیون لیتر بود و امروز به حدود ۷۸ میلیون لیتر می رسد که ستاره خلیج فارس سهم اصلی را در افزایش تولید بنزین کشور دارد.

منبع: ایسنا
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات