صنعت کار » آغاز همکاری دو قطعه ساز بزرگ ایرانی و فرانسوی/ قطعات ایرانی در زنجیره تامین جهانی

قرارداد نهایی جوینت ونچر نووارس - رایزکو امضا شد

آغاز همکاری دو قطعه ساز بزرگ ایرانی و فرانسوی/ قطعات ایرانی در زنجیره تامین جهانی

قرارداد نهایی جوینت ونچر رایزکو و نووارس فرانسوی در روزهای پایانی سال 1396 امضا شد تا این جوینت ونچر در سال 97 فعالیت خود را به صورت رسمی در ایران آغاز می کند.


به گزارش صنعت کار، اسفندماه سال ۱۳۹۵ تفاهم نامه اولیه سرمایه گذاری مشترک (تاسیس جوینت ونچر) مابین هلدینگ رایزکو و شرکت فرانسوی نووارس (مکاپلاست سابق) به منظور تولید قطعات پلاستیکی با فن آوری بالای خودرو در ایران, با حضور سفیر وقت جمهوری اسلامی ایران در پاریس و جمعی از مدیران شرکتهای رنو – نیسان و پژو – سیتروئن امضاء شد تا گام های اولیه برای پیوستن رسمی قطعه سازان ایرانی به زنجیره تامین جهانی رنو و پژو برداشته شود.

الا پس از یک سال از امضاء این تفاهم نامه و برگزاری مذاکرات متعدد بازرگانی و حقوقی مابین دو شرکت و علیرغم فضای مبهم موجود در روابط سیاسی و بین الملل کشور, قرارداد نهایی این سرمایه گذاری در روزهای پایانی سال ۹۶ امضاء شده تا این جوینت ونچر بتواند در ماه های ابتدایی سال جاری فعالیت رسمی و کسب و کار خود را در ایران آغاز کند. نقطه تمایز این قرارداد نسبت به اندک قراردادهای بین المللی امضا شده در حوزه قطعه سازی، تعهد شریک خارجی در به اشتراک گذاری بازار جهانی خود جهت صادرات ۳۰ % از محصولات تولیدی جوینت ونچر است.

جوینت ونچر نووارس – رایزکو فعالیت تولیدی خود را در نیمه اول سال جاری با تامین قطعات پلاستیکی موتوری و خودرویی برای شرکتهای رنوپارس, ایران خودرو و سایپا در منطقه صنعتی صفادشت تهران آغاز و در فاز اول برنامه کسب و کار خود و طی ۲ سال اشتغالزایی حداقل ۳۰۰ نفر بطور مستقیم را به همراه خواهد داشت.

شرکت نووارس که در اواسط سال ۲۰۱۷ پس از خرید ۱۰۰% سهام شرکت Key Plastic نام خود را از مکاپلاست (Mecaplast) به نووارس (Novares) تغییر داد از قطعه سازان به نام جهانی و دارای فن آوری بالا در زمینه تولید قطعات پلاستیکی موتوری و قطعات تزیینی داخلی و خارجی خودرو بوده که با بیش از ۴۲ سایت تولیدی و ۱۲ مرکز R&D در ۲۱ کشور دنیا از تامین کنندگان اصلی شرکتهای TOYOTA, RENAULT-NISSAN, PSA, VW و سایر خودروسازان به نام جهانی است.

منبع: خودروکار
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات