صنعت کار » دلایل توقف حراج سکه چه بود؟

دلایل توقف حراج سکه چه بود؟

دبیرکل بانک مرکزی با اشاره به دلایل توقف حراج سکه در بانک کارگشایی گفت: در حراجی شاهد اتفاقاتی بودیم که برای ما خوشایند نبود، حراج در یک محل انجام می‌شد و کافی بود که چند نفر قیمت‌ساز باشند به نحوی که حتی سکه را بالاتر از قیمت بازار می خریدند.

به گزارش صنعت کار، سید محمود احمدی درباره دلایل توقف حراج سکه و احتمال ازسرگیری آن اظهار داشت: در حراجی شاهد اتفاقاتی بودیم که برای ما خوشایند نبود، حراج در یک محل انجام می‌شد و کافی بود که چند نفر قیمت‌ساز باشند به نحوی که حتی در مواردی بسته‌های ۱۰۰ قطعه‌ای را بالاتر از قیمت بازار می‌خریدند.

وی افزود: احساس ما این بود که این محدودیت موجب بهره‌برداری سودجویان و بازارسازی شده بود و به همین دلیل تردید جدی در مورد ادامه حراج وجود دارد و در حال بررسی است.

دبیرکل بانک مرکزی در مورد احتمال برگزاری حراجی سکه در بورس کالا نیز گفت: جلساتی را با رییس سازمان بورس برگزار کرده‌ایم که سکه حراجی را در بازار ثانویه عرضه کنیم و با توجه به امکانات بورس از حالت عرضه انحصاری خارج کنیم.

وی درباره سکه آتی نیز گفت: در مورد سکه آتی نیز ملاحظاتی وجود داشت و نظر ما این است که بازار را باید بانک مرکزی به عنوان عرضه کننده بسازد که در این مورد نیز در حال مذاکره هستیم.

احمدی در پاسخ به اینکه در سررسید پیش فروش سکه امکان دارد به جای سکه، ریال عرضه شود، گفت: به هیچ وجه این اتفاق نخواهد افتاد، بانک مرکزی تعهد سکه دارد و از این تعهد عقب‌نشینی نخواهد کرد، البته اگر کسی نخواهد سکه دریافت کند، می‌تواند معادل ارزش آن پول دریافت کند که سازو کار کارت به کارت را نیز برای آن فراهم کرده‌ایم.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات