صنعت کار » محبوب‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری تجدیدپذیر کدام اند؟

محبوب‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری تجدیدپذیر کدام اند؟

چین، آلمان و انگلیس در گزارشی که از سوی یک شرکت مشاوره انگلیسی منتشر شد، محبوب‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری تجدیدپذیر شناخته شدند.

به گزارش صنعت کار، شاخص “جذابیت کشور برای انرژی تجدیدپذیر” که از سوی شرکت Ernst & Young منتشر شد، ۴۰ کشور جهان را براساس سرمایه‌ گذاری‌ها و فرصت‌های بکارگیری انرژی‌های تجدیدپذیر طبقه‌بندی کرده است.

چین برای سومین بار متوالی در صدر این فهرست قرار گرفت و آمریکا که سال گذشته تحت تاثیر سیاست انرژی دونالد ترامپ، رییس جمهور این کشور به جایگاه چهارم تنزل کرده بود، امسال به جایگاه سوم ارتقا یافت. آلمان جای هند را که به دلیل نگرانی‌ها نسبت به تعرفه واردات تجهیزات خورشیدی به جایگاه چهارم سقوط کرد، گرفت و در رتبه‌ سوم ایستاد.

بر اساس گزارش رویترز، با وجود این‌که آمریکا تعرفه‌هایی را برای واردات فوتوولتائیک خورشیدی و ماژول‌ها در سال جاری وضع کرد تاثیر این اقدام تا حدود زیادی از سوی بازارها جذب شد و تحت لایحه اصلاحات مالیاتی که اخیرا در آمریکا به تصویب رسیده است پروژه‌های بادی مشمول کاهش یارانه قرار نمی‌گیرد.

در گزارش Ernst & Young آمده است: تعرفه‌های دولت آمریکا برای واردات تجهیزات خورشیدی، تاثیر محدودی بر توسعه انرژی خورشیدی در این کشور خواهد گذاشت با این حال احتمالا باعث گسترش بیشتر پروژه‌های بادی بزرگ خواهد شد.

در این بین، هلند به دلیل گسترش توسعه انرژی تجدیدپذیر از رتبه پانزدهم به نهم جهش پیدا کرد.

طبق گزارش این غول خدمات حرفه‌ای، جایگاه انگلیس با وجود کاهش چشمگیر سرمایه‌گذاری این کشور در سال گذشته، سه رتبه بهبود یافت و به رتبه هفتم صعود کرد.

منبع: ایسنا
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات