صنعت کار » اصناف و تولیدکنندگان نمی توانند منتظر سازمان حمایت بمانند

اصناف و تولیدکنندگان نمی توانند منتظر سازمان حمایت بمانند

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه اصناف و تولیدکنندگان برای افزایش قیمت‌ها نمی‌توانند منتظر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان بمانند،گفت: در یک دوره زمانی کوتاه ۵۰۰ تومان بر نرخ ارز در کشور اضافه‌شده است.

به گزارش صنعت کار، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران در ارتباط با مشکلات عرضه کالا در بازار بزرگ تهران اظهار کرد: ارز ۴۲۰۰ تومان برای واردات همه کالاهای اختصاص نمی‌یابد و مشخص نیست که بالاخره ارز مورد نیاز این کالاها با چه قیمت و حتی از چه محلی باید تأمین شود، رئیس‌کل بانک مرکزی در این‌ ارتباط باید پاسخگو باشد.

وی واکنش به افزایش قیمت فروش کالا در میان صنف‌های مختلف ازجمله لوازم‌خانگی گفت: اصناف باید در این شرایط چه‌کار کنند؟ در یک دوره زمانی کوتاه ۵۰۰ تومان بر نرخ ارز در کشور اضافه‌شده است و در این شرایط نمی‌توان انتظار نداشت که این امر به افزایش نرخ دستمزد و خدمات و کالاهای وارداتی تسری نیابد.

رئیس اتاق اصناف ایران در واکنش به اینکه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان وتولیدکنندگان هنوز با افزایش قیمت کالاها و خدمات در سال جاری موافقت نکرده است چگونه اصناف اقدام به افزایش قیمت نرخ خدمات و کالاهای خود کرده‌اند؟ اظهار داشت: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان موافقت نکند! شاید این سازمان نخواهد تا پایان سال با افزایش قیمت‌ها موافقت کند؛ این شرایط که قابل‌قبول نیست، تولیدکننده ما در این شرایط باید چه‌کار کند؟

وی تصریح کرد: شرایط فعلی مانند قیمت مرغ شده است، دولت می‌گوید که قیمت مرغ برای مصرف‌کننده نباید از یک نرخ مشخصی بالاتر برود؛ دولت اگر این شرایط را می‌خواهد برای عدم افزایش قیمت‌ها باید یارانه آن را نیز بپردازد.

فاضلی در پاسخ به اینکه، با توجه به آنکه شما عضو ستاد تنظیم بازار هستید، چرا این مشکلات را در جلسه این ستاد پیگیری نمی‌کنید؟ گفت: من این حرف‌ها را در ستاد تنظیم بازار نیز می‌گویم اما از آنجا که از بخش خصوصی هستم در جلسات این ستاد در اقلیت قرار می‌گیرم.

منبع: تسنیم
انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات