صنعت کار » استعفای ایرفرانس به دلیل اعتصاب کارگران

استعفای ایرفرانس به دلیل اعتصاب کارگران

ژان مارک ژانیاک، مدیرعامل خطوط هوایی "ایرفرانس- کی ال ام" پس از آن که اکثریت کارکنان این شرکت به حقوق پیشنهادی این شرکت رای منفی دادند، از سمتش استعفا کرد.

به گزارش صنعت کار، مدیرعامل این ایرلاین که متشکل از خطوط هوایی ” ایر فرانس” و ” کی ال ام” است، به دنبال تشدید اوضاع بحرانی پس از ۱۳ روز اعتصاب کارکنان این شرکت، در صدد رسیدن به توافقی با کارکنان بدون حضور اتحادیه های تجاری مخالف بود.

ایر فرانس- کی ال ام اعلام کرده بود ۱۱۸ میلیون یورو زیان عملیاتی داشته است که ۷۵ میلیون یورو آن به دلیل آثار ناشی از اعتصاب کارکنان بوده است. پیشنهاد آقای ژانیاک، توافق نامه ای برای افزایش ۷ درصدی دستمزدها طی چهار سال بود که ۲ درصد این افزایش برای سال ۲۰۱۸ در نظر گرفته شده بود. او با این رای گیری سرنوشت خود را به دست کارکنانش سپرد و گفته بود اگر این پیشنهاد رد شود استعفا خواهد کرد.

طبق بیانیه مطبوعاتی این ایرلاین، بین روزهای ۲۶ آوریل تا ۴ مه، ۴۶۷۷۱ نفر از کارکنان ایرفرانس توانستند در فرآیند رای گیری الکترونیکی، رای خود را بیان کنند. ۸۰.۳۳ درصد از کارکنان ایرفرانس در این نظرسنجی شرکت کردند و ۵۵.۴۴ درصد آن ها به این پیشنهاد رای منفی دادند.

منبع: ایسنا
انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات