صنعت کار » خروج 6 هزار گوشي تلفن همراه قاچاق از شبکه مخابرات

خروج ۶ هزار گوشي تلفن همراه قاچاق از شبکه مخابرات

رئيس اتحاديه دستگاه هاي مخابراتي و گوشي تلفن همراه از پايان فرصت يکماهه و خروج 6 هزار دستگاه تلفن همراه قاچاق از شبکه مخابرات خبرداد.

به گزارش صنعت کار، مهدي محبي با اشاره به اينکه اين رقم هرروز افرايش خواهد يافت، افزود: ۷۰۰ عدد از اين تعداد گوشي تا کنون از کشور خارج شده که به احتمال زياد صاحبان آن ميهمان بوده است.

وي با بيان اينکه تلفن هاي از دسترس خارج شده دوباره به شبکه متصل نخواهد شد گفت: اگر شخصي يک عدد گوشي تلفن همراه خود را بدون اطلاع به گمرک، وارد کشور کرده باشد با مراجعه به فرودگاه ورودي و ارائه پاسورت و پرداخت عوارض گمرکي مجوز اتصال گوشي را به شبکه مخابرات دريافت مي کند.

محبي در خصوص گوشي هايي که با تعداد زياد به کشور وارده شده است افزود: وارد کننده اين گوشي ها بايد همه اين دستگاه ها را از کشور خارج کرده و مجدد از مبادي رسمي وارد کند که پس از پرداخت عوارض گمرکي اين گوشي ها نيز وارد شبکه مخابرات خواهد شد.

رئيس اتحاديه دستگاه هاي مخابراتي و گوشي تلفن همراه با اشاره به اينکه همه گوشي هاي خريداري شده از تاريخ ۹۶/۰۹/۱۴ تحت طرح ريجستري قرار دارند، ادامه داد: اگر اين گوشي ها قاچاق باشد پس از يک ماه از سرويس دهي خارج خواهد شد.

وي بابيان اينکه صاحبان واحدهاي صنفي عرضه کننده گوشي هايي که از شبکه خارج شده اند موظف به بازپس گيري دستگاه و پرداخت هزينه ويا ارائه يک دستگاه مشابه به مشتري هستند گفت: مصرف کنندگان درصورت ممانعت فروشندگان براي بازپس گيري تلفن همراه مي توانند به سازمان صنعت، معدن و تجارت و يا اتحاديه مراجعه کرده و شکايت خود را مطرح کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات