صنعت کار » در ایران می مانیم

مدیر او.ام‎.وی اتریش؛

در ایران می مانیم

به رغم خروج آمریکا از برجام، گروه انرژی او ام وی اتریش در حال ادامه پروژه های انرژی برنامه ریزی شده خود در ایران است، اما این شرکت گفته، هنوز سرمایه گذاری ای در ایران انجام نداده است.

به گزارش صنعت کار، جوهان پلینینگر، رئیس بخش بالادستی شرکت او ام وی در نشست سالانه سهامداران این شرکت در وین گفت، او ام وی خیلی به دقت به رصد تحولات سیاسی میان آمریکا و اتحادیه اروپا ادامه می دهد.

پلینینگر با اشاره به فعالیت های شرکت در ایران گفت: «این پروژه متوقف نشده است و ادامه دارد… اما هنوز هیچ سرمایه گذاری ای صورت نگرفته است.»

این شرکت اتریشی که بخش عمده ای از سود خود را در اروپا کسب می کند، در سال ۲۰۰۱ میلادی فعالیت خود در ایران را به عنوان اوپراتور بلوک اکتشافی مهر در غرب این کشور آغاز کرد.

شرکت او ام وی در سال ۲۰۰۶ میلادی به دلیل تحریم ها فعالیت های خود در ایران را متوقف ساخت، اما بعد از کاهش تحریم ها در می ۲۰۱۶ یادداشت تفاهمی با شرکت ملی نفت ایران برای اجرای پروژه های واقع در منطقه زاگرس در غرب و میدان فارس در جنوب به امضا رساند.

در ژوئن ۲۰۱۷، شرکت او ام وی و شرکت گازپروم نفت روسیه یادداشت تفاهمی را برای کار در بخش نفت ایران به امضا رساندند.

پلینینگر، در نشست سال قبل سهامداران شرکت گفته بود، شرکت ملی نفت ایران همچنان ۴۸ میلیون دلار به او ام وی بدهکار است.

به گفته سخنگوی او ام وی، این شرکت در ماه آوریل از ایران نفت خریداری کرده است. ۳۱٫۵ درصد از سهام شرکت او ام وی متعلق به دولت اتریش است و دومین سهامدار بزرگ این شرکت نیز گروه صنعتی مبادله اینوستمنت ابوظبی است که ۲۴٫۹ درصد از سهام شرکت را در اختیار دارد.

منبع: تسنیم
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات