صنعت کار » 38 هزار و 760 متر حفاری چاه های نفت و گاز

در دو ماه نخست سال جاری صورت گرفت

۳۸ هزار و ۷۶۰ متر حفاری چاه های نفت و گاز

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از تحقق 38 هزار و 760 متر حفاری چاه های نفت و گاز توسط حفاران این شرکت در دو ماه نخست سال جاری در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد .


به گزارش صنعت کار ، حمید رضا خوش آیند در توضیح بیشتر در این باره اظهار کرد: در فروردین و اردیبهشت ماه امسال در مجموع ۲۳ حلقه چاه نفتی در گسترده عملیاتی شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت فلات قاره ایران و مهندسی و توسعه نفت (متن) حفر و تکمیل شد .

وی افزود: از این تعداد چاه ۱۳ حلقه توسعه ای/ توصیفی و ۱۰ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است که ۱۶ حلقه در مناطق نفتخیز جنوب، یک حلقه در حوزه فعالیت شرکت نفت فلات قاره و ۶ حلقه در پروژه های توسعه ای شرکت متن تکمیل و در اختیار کارفرماها قرار گرفت .

خوش آیند گفت: این شرکت هم اکنون ۷۳ دستگاه حفاری شامل ۷۰ دستگاه خشکی و سه دکل دریایی ملکی از نوع سبک، سنگین و فوق سنگین در اختیار دارد که شماری از دستگاه ها در میادین مشترک نفتی در جنوب غرب کشور و فازهای طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در آب های خلیج فارس فعالیت دارند .

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری اظهار کرد: به زودی دو دستگاه حفاری سنگین خشکی شرکت در عملیات حفر هشت حلقه چاه اکتشافی به سفارش مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در مناطق مختلف کشور در چرخه عملیات قرار می گیرند .

وی یادآور شد: با توجه به برنامه توسعه تعدادی از میادین نفتی از سوی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی حفاری ایران ناوگان خود را برای مشارکت در اجرای این پروژه ها مهیا کرده است.
منبع:پایگاه خبری شرکت ملی نفت ایران
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات