صنعت کار » افزایش شدید قیمت نفت با خروج امریکا از برجام

مدیر اجرایی شرکت روس نفت:

افزایش شدید قیمت نفت با خروج امریکا از برجام

به گزارش صنعت کار و به نوشته نشریه فوربس، سچین جمعه در همایش بین المللی اقتصادی در سن پترزبورگ گفت: این تصمیم آمریکا خواه ناخواه موجب کاهش بشکه های نفت ایران در بازار عرضه جهانی خواهد شد. تحریم ها و ضرب الاجل های اعمال شده بر بازار هیدروکربن ها ناگزیر موجب اضافه بهای تحریمی دائمی بر قیمت نفت می شود.
وی که گفته می شود رابطه ای نزدیک با ‘ولادیمیر پوتین’ دارد، افزود: صنایع اروپا و آمریکا اثرات این اقدام کاخ سفید را حس خواهند کرد. لغو توافقنامه هسته ای ایران به عنوان یک عامل خارج از بازار نفت، بخش نفت جهان را غیرقابل پیش بینی می سازد.
سچین خاطر نشان کرد: باید بگویم که مخالفت با توافقنامه های بین المللی که امکان به چالش کشیدن اقدامات آمریکا در صحنه بین المللی را فراهم می کند، پیشه همیشگی آمریکاست.
مدیر اجرایی روس نفت با استناد به پیش بینی تحلیلگران و شرکت های معتبر گفت: در سال ۲۰۴۰ تقاضا برای هیدروکربن ها بالاتر از امروز خواهد بود.
ترامپ ۱۸ اردیبهشت، چهار روز پیش از موعد، اعلام کرد که آمریکا از توافقنامه هست ای که در سال ۲۰۱۵ به امضای ایران، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا رسیده بود، خارج می شود.
در حالی که اروپایی ‌ها و اکثر کشورهای جهان معتقدند، برجام برای تامین امنیت دنیا لازم است و باید حفظ شود، سران رژیم ‌های عربی و صهیونیستی علاوه بر استقبال از تصمیم ترامپ، از جهانیان خواستند که از آمریکا الگو بگیرند.
عربستان سعودی و روسیه در حال بررسی افزایش تولید نفت به میزان یک میلیون بشکه در روز هستند.
با توجه به گفته ترامپ مبنی بر اینکه خروج واشنگتن از برجام موجب اعاده تحریم های نفتی علیه ایران می شود، دولت های اروپایی به دنبال راهی هستند که خرید نفت از ایران ادامه یابد.
منبع: ایرنا
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات