صنعت کار » رشد27 درصدی تولید فولاد خام

در چهار ماهه نخست 2018

رشد۲۷ درصدی تولید فولاد خام

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: در چهار ماهه نخست سال جاری میلادی، ایران هشت میلیون و 127هزارتن فولاد خام تولید کرد که در همسنجی با پارسال که 6 میلیون و 369 هزار تن بود، 27.6 درصد رشد نشان می دهد.

به گزارش صنعت کار از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام ایران در آوریل ۲۰۱۸ (فروردین -اردیبهشت) با رشد ۱۲٫۴ درصدی به یک میلیون و ۹۵۰هزار تن رسید. این رقم در مدت مشابه سال گذشته یک میلیون و ۷۳۵ هزار تن بود.
برپایه این گزارش، تولید ۶۴ کشور فولادساز جهان نیز در چهار ماهه نخست سال جاری میلادی ۵۷۵ میلیون و ۱۵۵هزار تن ثبت شد که حاکی از رشد چهار درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
همچنین میزان تولید فولادسازان جهان در آوریل ۲۰۱۸ با ۴٫۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به ۱۴۸میلیون و ۳۲۲ هزار تن رسید. این رقم در آوریل سال گذشته ۱۴۲میلیون و ۴۳۳ هزار تن ثبت شد.
گزارش انجمن جهانی فولاد حاکیست در چهار ماهه نخست ۲۰۱۸ به ترتیب چین با تولید ۲۸۸ میلیون و ۹۶۹ هزارتن، هند با ۳۵ میلیون و ۳۸۱هزار تن، ژاپن با ۳۵ میلیون و ۱۲۹هزار تن، روسیه با ۲۳میلیون و ۷۹۷ هزار تن و کره جنوبی با ۲۳ میلیون و ۶۹۶ هزار تن، پنج کشور برتر فولادساز جهان بودند.
بنا به این گزارش، میزان کل صادرات زنجیره فولاد با توجه به رشد تولید این محصولات در سال ۹۶ از ۹٫۲ میلیون تن عبور کرد.

منبع:ایرنا
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات