صنعت کار » معرفی 130 پروژه عمرانی به مرکز محیط زیست شهرداری تهران

جهت توجیه مطالعات محیط زیستی صورت گرفت

معرفی ۱۳۰ پروژه عمرانی به مرکز محیط زیست شهرداری تهران

رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از معرفی صدو سی پروزه عمرانی و زیر بنایی در سال 97 به مرکز محیط زیست جهت مطالعات توجیه محیط زیستی پروژه ها قبل از اجرا خبرداد.


به گزارش صنعت کار، صدرالدین علی پور رئیس این مرکز با اشاره به اینکه رویکرد جهانی توسعه شهرها، توسعه پایدار یعنی حداکثر استفاده از حداقل منابع با کمترین آسیب به محیط زیست است،گفت: توسعه ای که ضمن تامین زیر ساختهای کلیدی شهرها، ملاحظات محیط زیستی، اقتصادی و اجتماعی در نظر گرفته شده باشد و در نهایت منجر به افزایش کیفیت زندگی شهروندان، ایجاد شهری پایدار و زیست پذیر برای نسل کنونی و نسلهای آینده شود.
وی در ادامه افزود: در این راستا شورای اسلامی شهر تهران در سال ۱۳۸۶ مصوبه ای را مبنی بر الزام شهرداری تهران به انجام مطالعات محیط زیستی، اجتماعی و اقتصادی پروژه های عمرانی و زیربنایی را تصویب نمود که آیین نامه اجرایی آن در سال ۱۳۸۷ برای شهرداری تهران لازم الاجرا گردید.
علی پور اظهار کرد: در سال ۱۳۹۷ تاکنون بیش از ۱۳۰پروژه از مجموعه معاونت ها، سازمان ها و شرکت های تابعه و مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران به این مرکز معرفی شده است، که کمیته فنی غربالگری پروژه های مشمول مطالعات توجیه محیط زیستی پروژه های عمرانی و زیربنایی در ۶ جلسه تشکیل و نسبت به غربالگری پروژه ها اقدام خواهد شد که نخستین جلسه آن مقارن با هفته محیط زیست خواهد بود.
رئیس مرکز مدیریت محیط زیست شهرداری تهران در پایان خاطرنشان ساخت: ماده چهارم، پنجم و ششم این آیین نامه، مرکز محیط زیست شهرداری تهران را موظف به تشکیل کمیته فنی مطالعات محیط زیستی( غربالگری) برای شناسایی پروژه های مورد نیاز به این مطالعات نموده است.
لازم به ذکر است نمایندگان مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار، معاونت فنی و عمرانی، معاونت خدمات شهری و محیط زیست، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مشاورین شورای اسلامی شهر تهران اعضای اصلی این کمیته فنی را تشکیل می دهند، بدیهی است بر حسب ضرورت نوع و یا محل پروژه، اعضای دیگری به عنوان مدعو در جلسه حضور خواهند داشت.
منبع: مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات