صنعت کار » 5000 هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان‌غربی به آبیاری نوین تجهیز می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی: خبر داد:

۵۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان‌غربی به آبیاری نوین تجهیز می شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی از اتمام عملیات اجرایی بیش از 5 هزارهکتار از اراضی کشاورزی مجهز شده به سیستم های نوین آبیاری تحت فشار در سطح شهرستان های چایپاره ، پلدشت و شوط تا شهریور ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش صنعت کار «اسمعیل کریم‌زاده» در بازدید یک روزهاز پروژه‌های در حال اجرای شبکه‌های آبیاری تحت فشار شهرستان‌های چایپاره، پلدشت و شوط گفت: با تلاش شبانه‌روزی عوامل اجرائی این پروژه‌ها بر اساس برآوردهای انجام شده، بیش از ۵۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان‌ها به سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار تجهیز شده و با اجرای الگوی کشت مطالعه شده با مشارکت اهالی منطقه، شاهد رشد و رونق اقتصادی در بخش کشاورزی این مناطق خواهیم بود.

کریم‌زاده افزود: شبکه فرعی پروژه آبیاری تحت فشار آق چای شهرستان چایپاره هم‌اکنون، در سطح ۲۴۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان با پیشرفت فیزیکی ۹۷ درصد در حال اتمام است که پیش‌بینی می‌شود با اجرای این طرح ۶۵۰۰ خانوار منطقه از مزایای اجرای این طرح‌ها بهره‌مند شوند.

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط توپوگرافی و آب و هوای منطقه و معضلات آزادسازی اراضی در اجرای طرح پیش‌بینی می‌شود که اجرای طرح با تأخیر همراه باشد که با مساعدت فرماندار و تلاش‌های شبانه‌روزی کارشناسان جهاد کشاورزی و شرکت‌های اجراکننده طرح طبق برنامه زمانبندی در حال اتمام بوده و تحویل کشاورزان منطقه می‌شود.

کریم‌زاده در ادامه بازدید از شبکه آبیاری تحت فشار نازک، شهرستان پلدشت نیز خاطرنشان کرد: اجرای این طرح به لحاظ وسعت لوله‌گذاری به میزان ۲۰۰۰ کیلومتر و اجرای ۲۷۱۵ هکتار سیستم آبیاری تحت فشار در اراضی دشت نازک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که هم‌اکنون با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد در حال اجراست که پیش‌بینی می‌شود تا شهریور ماه سال جاری برای کشت در سال زراعی ۹۸-۹۷ به کشاورزان منطقه آماده تحویل شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: طبق مطالعات اجتماعی انجام شده در این پروژه تشکیل گروه‌های هم آب به‌منظور مدیریت صحیح مصرف آب کشاورزی و کشت محصولات استراتژیک در این منطقه در دستور کار قرار داد.
منبع:ایسنا
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات