صنعت کار » تلاش ژاپن برای معافیت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران

یک مقام ژاپنی خبر داد:

تلاش ژاپن برای معافیت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران

یکی از مسئولان وزارت اقتصاد، بازرگانی و صنعت ژاپن اعلام کرد این کشور می‌کوشد از کاهش ناگهانی واردات نفت از ایران بپرهیزد.

به گزارش صنعت کار از پایگاه خبری پلاتس از باکو، دایسوکه هیروتا، معاون بخش نفت و گاز در وزارت اقتصاد، بازرگانی و صنعت ژاپن  اعلام کرد که این کشور می کوشد از کاهش ناگهانی واردات نفت از ایران بپرهیزد و در مقابل تحریم‌های جدید آمریکا معافیت به دست بیاورد.
وی احتمال کاهش ناگهانی واردات نفت ژاپن از ایران را کم اهمیت توصیف کرد و یادآور شد این کشور پیش از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) نیز در برابر تحریم‌های آمریکا و اروپا، معافیت به دست آورده بود.
این مسئول ژاپنی گفت: ما به واردات روزانه حدود ۱۷۰ هزار بشکه نفت از ایران ادامه می‌دادیم و اکنون نیز می‌کوشیم این سطح را حفظ کنیم.
هیروتا افزود: شرکت‌های ژاپنی نمی‌خواهند به طور ناگهانی واردات از ایران را متوقف کنند.

وی با بیان این که وضع دولت آمریکا هر روز تحولی شدید پیدا می‌کند، گفت: ما در حال جمع آوری اطلاعات و حفظ ارتباط با دولت آمریکا هستیم.

این مسئول ژاپنی گفت: ما نیاز داریم که به واردات نفت از ایران ادامه دهیم و برای ادامه واردات باید به کسب اطلاعات و ارتباط با دولت آمریکا ادامه دهیم.
به گفته هیروتا، ژاپن پنج درصد از نفت وارداتی خود را از ایران تأمین می کند و نفت ایران به دلیل کیفیت سنگین خود، برای پالایشگران ژاپنی مطلوبیت دارد.
منبع:شانا
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات