صنعت کار » افزایش ۷۱۵ واحدی شاخص کل بورس تهران

افزایش ۷۱۵ واحدی شاخص کل بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه با افزایش 715 واحدی روی رقم 97 هزار و 944 واحد ایستاد.

به گزارش صنعت کار، معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی معاملات متعادل را به نظاره نشستند که نوسانی شدن قیمت مس، سرب و روی در بازارهای جهانی و نزدیک شدن نفت خام به مرز ۷۰ دلار باعث شد تا گروه معدنی‌ و پالایشی‌ در کانون توجه خریداران سهام قرار گیرد.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه ۲۵ دی ماه ۹۶ با افزایش ۷۱۵ واحدی روی رقم ۹۷ هزار و ۹۴۴ واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن، اما با افزایش کمتر از یک واحدی عدد ۱۷ هزار و ۴۱۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۷۲۹ واحدی به رقم ۱۰۵ هزار و ۵۱۸ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۷۱۷ واحدی به رقم ۶۹ هزار و ۹۳۱ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۴۲۴ واحدی عدد ۲۰۶ هزار و ۶۸۱ واحد را به نمایش گذاشت.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از ۲۷۱ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و ۵۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۷۵ هزار و ۳۶۵ نوبت داد و ستد بود.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت فولاد مبارکه با ۱۱۰ واحد، معدنی و صنعتی چادر ملو با ۸۳ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر با ۷۶ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۳۱ واحد، بانک ملت با ۱۲ واحد و سایپا با ۱۱ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش یک واحدی روی رقم یک هزار و ۸۷ واحد ایستاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات