صنعت کار » افزایش14.7درصدی تسهیلات پرداختی به بخش صنعت و معدن

در 8 ماهه امسال انجام شد:

افزایش۱۴٫۷درصدی تسهیلات پرداختی به بخش صنعت و معدن

در هشت ماهه امسال تسهیلات پرداختی به بخش صنعت و معدن افزایش 14.7 درصدی و به بخش بازرگانی افزایش 9.8 درصدی داشت.

به گزارش صنعت کار به نقل از شاتا، تا پایان آبان ماه امسال به پنج هزار و ۴۳۱ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در راستای اقتصاد مقاومتی در مجموع ۳۷ هزار و ۲۶۶ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

با توجه به گزارش وضعیت شاخص‌های بخش صنعت، معدن و تجارت، تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش صنعت و معدن در هشت ماهه ۹۶ بیش از ۱۰۶ هزار میلیارد تومان بوده است که با احتساب میزان این تسهیلات در مدت مشابه سال ۹۵ ( بیش از ۹۲ هزار میلیارد تومان) ۱۴٫۷ درصد رشد داشت.

تسهیلات پرداختی هشت ماهه امسال به بخش صنعت و معدن ۲۹٫۸ درصد از کل تسهیلات پرداختی بانکها و موسسات اعتباری بود و در هشت ماهه سال گذشته این رقم ۲۸٫۵ درصد کل تسهیلات بود.

در حوزه بازرگانی نیز در هشت ماهه امسال بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد که معادل ۱۴٫۲ درصد از کل تسهیلات بود و با توجه به تسهیلات پرداختی در مدت مشابه سال گذشته (بیش از ۴۶ هزار میلیارد تومان) با افزایش ۹٫۸ درصدی روبرو بود.

همچنین در هشت ماهه امسال ۴۷ طرح صنعتی، معدنی و تجاری با سرمایه گذاری ۲٫۱ میلیارد دلار در هیأت سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسید که با توجه به تصویب ۴۲ طرح با رقم سرمایه گذاری ۴٫۸ میلیارد دلار در مدت مشابه سال گذشته، از لحاظ تعدادی ۱۱٫۹ درصد افزایش و از لحاظ مبلغ ۵۶٫۶ درصد کاهش داشت.

در راستای تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در راستای اقتصاد مقاومتی نیز تا پایان آبان‌ماه امسال در مجموع ۳۷ هزار و ۲۸۱ طرح ثبت‌نام کردند که ۱۵ هزار و ۵۵۸ طرح به ارزش ۱۱۳ هزار و ۶۶ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند.

همچنین دو هزار و ۲۷۶ طرح به ارزش ۲۰ هزار و ۸۹۹ میلیارد ریال از طریق انجام فرآیند رونق تولید و یک هزار و یکصد طرح به ارزش ۹ هزار و ۷۱ میلیارد ریال انتقالی از سال ۹۵ بوده است.

تا پایان آبان ماه امسال به پنج هزار و ۴۳۱ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در راستای اقتصاد مقاومتی در مجموع ۳۷ هزار و ۲۶۶ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

بیشترین تعداد طرح‌های دریافت کننده تسهیلات در استان اصفهان با ۳۴۰ طرح بوده است که به این طرح‌ها در مجموع یک هزار و ۹۹۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است. همچنین بیشترین میزان پرداختی با حدود چهار هزار میلیارد ریال مربوط به استان البرز بوده است که به ۲۴۷ طرح این استان پرداخت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات