صنعت کار » افزایش 9.4 درصدی تولید انواع خودرو

در سه ماهه نخست امسال محقق شد؛

افزایش ۹٫۴ درصدی تولید انواع خودرو

آمار سه ماهه تولید انواع خودرو تا پایان خردادماه امسال 336 هزار و 699 دستگاه بود که با توجه به آمار مدت مشابه سال گذشته (307 هزار و 666 دستگاه) افزایش 9.4 درصدی داشت.

به گزارش صنعت کار، بر اساس گزارش دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت آمار تجمعی تولید خودروی سواری تا پایان خردادماه امسال ۳۱۷ هزار و ۸۱۰ دستگاه بود که با توجه به آمار تجمعی تا پایان خردادماه ۱۳۹۶ (۲۹۰ هزار و ۸۸۷ دستگاه) با ۹٫۳ درصد افزایش همراه بود.

بر همین اساس تا پایان خردادماه امسال ۲۴۴ دستگاه ون در کشور تولید شد که با توجه به تولید ۲۱۰ دستگاه ون در مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۱۶٫۲ درصدی روبه رو بودیم.

در زمینه تولید وانت نیز تا پایان خردادماه ۹۷، ۱۴ هزار و ۸۰ دستگاه تولیدی داشتیم که با احتساب ۱۳ هزار و ۹ دستگاه تولیدی خردادماه ۹۶، شاهد افزایش ۸٫۲ درصدی بودیم.

تولید مینی بوس و میدل باس کشور در خردادماه امسال نیز با افزایش ۱۳۱٫۳ درصدی همراه بود. بر این اساس تا پایان خردادماه امسال ۴۸۸ دستگاه خودرو در کشور تولید شد که با احتساب آمار تجمعی مدت مشابه سال گذشته( ۲۱۱ دستگاه) به این افزایش تولید رسیدیم.

در زمینه تولید کامیونت، کامیون و کشنده نیز در خردادماه امسال ۳ هزار و ۸۴۸ دستگاه خودرو تولید شد و این رقم در خردادماه گذشته ۳ هزار و ۳۰ دستگاه بود که افزایش ۲۷ درصدی داشت.

در مجموع آمار تجمعی تولید انواع خودرو در خردادماه امسال ۳۳۶ هزار و ۶۹۹ دستگاه بود که با توجه به آمار مدت مشابه سال گذشته(۳۰۷ هزار و ۶۶۶ دستگاه) با افزایش ۹٫۴ درصدی همراه بود.

شایان ذکر است که بر اساس آمار تجمعی ارایه شده از سوی دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گروه خودروسازی سایپا در خردادماه امسال افزایش تولید ۲۱٫۷ درصدی داشت. تا پایان خردادماه ۹۷، ۱۵۰ هزار و ۸۳ خودرو در سایپا تولید شد و آمار تجمعی تا پایان خردادماه سال گذشته ۱۲۳ هزار و ۲۷۴ دستگاه بود.
منبع:شاتا
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات