صنعت کار » تخليه و بارگيري كانتينر در بندر شهيد رجايي از560 هزار TEU گذشت

با افزایش 12درصدی کانتینرهای صادراتی؛

تخليه و بارگيري كانتينر در بندر شهيد رجايي از۵۶۰ هزار TEU گذشت

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخليه و بارگيري حجمی بالغ بر 567 هزار TEU كانتينر طي سه ماهه اخير در بندر شهيد رجايي خبر داد.

به گزارش صنعت کار ، “اله مراد عفیفی پور” با تشریح عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی از ابتدای سال ۹۷ تا آغاز تير ماه جاری، اظهار داشت: در این دوره زمانی ۳ ماهه، در مجموع ۵۶۷ هزار و ۴۲۱ TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر ۲۰ فوت) در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از مجموع ۴۱۸ هزار و ۵۰۴ TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده طی این مدت، بیش از ۱۰۳ هزار TEU مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است .

عفیفی پور اضافه کرد: طي سه ماهه گذشته، رقمي بالغ بر ۵۶ هزار TEU كانتينر در بندر شهيدرجايي ترانشيپ شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی بالغ بر ۱۰۵ هزار TEU کانتینر صادراتی با رشد ۱۲٫۵ درصدی و ۱۴۶ هزار TEU کانتینر وارداتی با كاهش ۱۹٫۴ درصدي در اين بخش طی ۳ ماهه نخست سال جاری، خبر داد.

وی در پایان یادآور شد: بندر شهید رجایی با بهره مندی از پیشرفته ترین پایانه های کانتینری و برخورداری از تجهیزات روز دنیا، به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری بیش از ۸۰ درصد کالاهای کانتینری درسطح کل بنادر کشور را پشتیبانی می کند.

منبع:روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات