صنعت کار » فاسد شدن مواد اولیه داروسازها با قطعی بدون برنامه برق

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران خبر داد:

فاسد شدن مواد اولیه داروسازها با قطعی بدون برنامه برق

صادقی گفت: دلیل عدم ارائه برنامه قطعی از سوی وزارت نیرو سبب شد شاهد خسارت‌هایی شویم از جمله اینکه برخی شرکت‌های داروسازی به دلیل همین موضوع مواد اولیه خود را از دست دادند و موادشان فاسد شد اما از زمانی که جدول قطعی برق اعلام شد ما شاهد کاهش خسارت‌ها بودیم.

به گزارش صنعت کار، یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در یک نشست خبری از عدم کمبود ذخایر استراتژیک در استان تهران خبر داد و گفت: بنابر مصوبه جدید به مدت سه ماه ذخیره‌سازی کالاهای استراتژیک انجام شده است و شرکت بازرگانی دولتی و پشتبانی امور دام وظیفه این امر را بر عهده دارد و سازمان نیز به عنوان عضوی از ستاد تنظیم بازار از این موضوع مطلع است.

وی ادامه داد: ذخیره‌سازی مناسب امروز سبب شده که در خصوص هیچ کالایی محدودیت نداشته باشیم و در سیستم توزیع نیز به بهترین شکل ممکن عمل کنیم.

وی در خصوص قطع برق در استان تهران گفت: متاسفانه در ابتدا قطعی برق بدون اطلاع رسانی انجام می‌شد و به همین دلیل عدم ارائه برنامه قطعی از سوی وزارت نیرو  سبب شد شاهد خسارت‌هایی شویم از جمله اینکه برخی شرکت‌های داروسازی به دلیل همین موضوع مواد اولیه خود را از دست دادند و موادشان فاسد شد اما از زمانی که جدول قطعی برق اعلام شد ما شاهد کاهش خسارت‌ها بودیم.

صادقی تصریح کرد: بنابر مصوبه سران سه قوا صادرکنندگان مواد پتروشیمی و محصولات فولادی موظف به پیمان سپاری ارزی هستند. بر همین اساس امیدواریم که منابع ارزی حاصل از صادرات این مواد به طور شفاف برای تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی استفاده شود. این یک مصوبه دلگرم‌کننده برای تولیدکنندگان است که دغدغه مواد اولیه را دارد. از سوی دیگر صادرکنندگان نیز موظف شدند که ارز صادراتی خود را به چرخه اقتصاد کشور برگردانند.

وی ادامه داد: با توجه به تحریم‌ها و پیش‌بینی ما در خصوص اینکه ممکن است برخی مشکلات بانکی و نقل و انتقال پول به وجود آید هماهنگی‌های لازم میان بانک مرکزی، وزارت امور اقتصاد و دارایی و وزارت خارجه صورت گرفته تا تولیدکنندگان در این خصوص دچار مشکل نشوند.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات