صنعت کار » تشریح راهكارهاي ساده براي كاهش مصرف برق

دراطلاعیه شماره 2شرکت توانیرمطرح شد؛

تشریح راهكارهاي ساده براي كاهش مصرف برق

شركت توانير با تشكر ازتعامل و همکاری تمامي هموطنان و مشترکان گرامی و همچنین عذرخواهی به دلیل محدودیت های به وجود آمده در شبکه برق اعلام مي دارد: کاهش بارندگی ها طی سال آبی منتهی به تابسان امسال منجر به کم آبی و در نتیجه عدم امکان تولید در نیروگاه های آبی شده و شبکه برق کشور با محدودیت هایی در تامین برق مواجه گشته است.
به گزارش صنعت کار،این شرکت همچنین در اطلاعیه شماره ذوم خود آورده است: تغییر اقلیم جهان که کشور ما را نیز تحت تاثیر قرار داده و موجب پدیده گرمایش پایدار شده است.
همچنین همانگونه که شاهد هستیم تابستان امسال درجه هوا بالا و گرما مستمر بوده و با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی دماي هوا در هفته آینده نیزافزایش بیشتری یافته و كل كشور را به صورت وسيع دربرخواهد گرفت.
بي ترديد در چنين شرايطي براي تامين برق پايدار، بيش از هر زمان ديگر به مديريت مصرف برق نيازمنديم.
از اين رو از آحاد مردم عزيز كشور در بخش هاي مختلف خانگي، تجاري، مجتمع هاي توليدي و صنعتي و كشاورزان تقاضا دارد تا با پیش گرفتن راهکارهای مديريت مصرف برق به ويژه در ساعت هاي اوج بار (۱۲ الي ۱۶ و ۲۰ الي ۲۳)، كاركنان صنعت برق را تنها با ۱۰ درصد صرفه جویی، در ارائه هرچه بيشتر خدمات و تأمين برق پايدار ياري و از بروز محدودیت های خاموشی ناخواسته که به دلیل افزایش بیش از حد مصرف برق رخ می دهد، جلوگیری نمایند.
خاطرنشان مي سازد كه با انجام توصيه هاي ذيل، رسيدن به كاهش ۱۰ درصدي به سادگي قابل دستيابي است.
راهكارهاي ساده براي كاهش مصرف برق:
• درساعت هاي اوج بار(پيك مصرف) تا حد امكان در كولرهاي آبي از دور كند استفاده نمائيم.
• در صورت استفاده از كولرهاي گازي، ترموستات را بين ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتي گراد تنظيم كنيم.
در ساعات های اوج بار (۱۲ الي ۱۶ و ۲۰ الي ۲۳) به ازای هر دو ساعت، کولر را نیم ساعت خاموش کنید. زمانبندی در این خصوص به صلاحدید مشترکان کمک شایانی به مدیریت مصرف برق و پایداری شبکه برق خواهد کرد.
• هنگام استفاده از كولر يا وسايل سرمايشي در ساعت هاي اوج بار، تا حد امكان از لوازم پرمصرف برقي مانند اتو، لباسشويي، ظرف شويي و جاروبرقي به طور همزمان استفاده نكنيم.
• استفاده از وسايل برقي يادشده را به روزهاي تعطيل يا ساعت هاي غيرپيك منتقل كنيم.
• خاموش كردن لامپ هاي اضافي و استفاده از روشنايي طبيعي در روز، ساده ترين راه صرفه جويي در مصرف برق است.
در پايان از همراهي صميمانه تمامي هموطنان سپاسگزاري مي نمايد.”
منبع: روابط عمومی شرکت توانیر
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات